W 31 nowych autobusach kupionych przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach (PKM) pasażerowie będą mogli darmo korzystać z bezprzewodowego internetu, dwa pierwsze pojazdy z hotspotami już wyjechały na ulice miasta - podał magistrat.
"Zależy nam na tym, by tyskie autobusy były przyjazne pasażerom, nie tylko ze względu na komfort podróżowania, ale chcemy także czas spędzony w autobusie pasażerom urozmaicić np. poprzez możliwość skorzystania z internetu" - powiedział prezes tyskiego PKM Andrzej Kowol.
Z dostępu do sieci pasażerowie będą mogli korzystać w autobusach na gaz ziemny, kupionych przez tyski PKM. Hotspoty będą się pojawiały w pojazdach sukcesywnie, do końca lutego 2012 r. Jak wyjaśnił prezes Kowol, autobusy na gaz wyróżniają się podwyższonym dachem - nad przedziałem pasażerskim znajdują się bowiem butle z gazem.
Zapewnienie stałego dostępu do internetu dla wszystkich 31 pojazdów kosztuje 1300 złotych miesięcznie. PKM nie wyklucza, że wkrótce w Tychach będzie więcej autobusów z internetem. Przedstawiciele PKM mają nadzieję, że internet w autobusach zachęci młode osoby do korzystania z komunikacji miejskiej.
Tyski samorząd jest otwarty na wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań. Darmowy internet w autobusach nie jest pierwszą tego typu innowacją.
"Mobilne hotspoty w autobusach to nasza kolejna propozycja. Niewielkim kosztem zapewnimy darmowy internet pasażerom - użytkownikom smartfonów, a w przyszłym roku, dzięki sieci infokiosków, zasięgiem darmowych hotspotów obejmiemy również pasażerów czekających na przystankach" - zapowiada zastępca prezydenta Tychów Michał Gramatyka.
Infokioski w Tychach pojawią się pod koniec przyszłego roku. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na zakup urządzeń i niezbędnego oprogramowania.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.