Ostatnia modlitwa z bratem Aloisem

Przeor Wspólnoty z Taize podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że spotkanie jest pełne radości i nadziei.

"Poprzez nasze spotkanie w Berlinie wyrażamy swoją pewność, że można odnawiać więzi solidarności" - mówił br Alois podczas wieczornej - ostatniej - modlitwy 34. Europejskiego Spotkania Młodych w Berlinie.

Czytaj cały jest rozważań

Podziękował gospodarzom za otwarcie swoich domów, parafiom, władzom miasta i kraju a także młodym wolontariuszom, którzy przyjechali wcześniej, by pomóc w organizacji spotkania.

W rozważaniu br Alois podkreślił, że wiara nie jest ucieczką od świata, ale Chrystus posyła wszystkich wierzących w świat. "W zaufaniu do Niego odnajdujemy smak ryzyka i motywację do podejmowania odpowiedzialnych działań - mówił przeor Wspólnoty z Taize i dodał, że wstrząsy, które ogarnęły naszą epokę domagają się zmiany sposobu życia.

Wiele osób zadaje sobie pytanie: jaki jest sens mojego życia? Zdaniem br. Aloisa w przyszłości nieunikniony jest podział dóbr materialnych a bogatsze społeczeństwa powinny nauczyć się zadowalać tym, że będą miały mniej. Trzeba szukać dróg osobistego rozwoju przez budowanie więzi społecznych a nie przez gromadzenie dóbr materialnych. "To wymaga wyrzeczeń. Czy jednak istnieje prawdziwa wolność, szczęście mocne i trwałe bez wyrzeczeń?" - pytał br Alois.

Przeor Wspólnoty z Taize skierował też apel do uczestników spotkania, by kontynuowali poszukiwania, które rozpoczęli w tych dniach w Berlinie. "Tak, dalej szukajmy razem i dzielmy się swoimi doświadczeniami. Te poszukiwania będą kontynuowane przez trzy lata. W pierwszym roku będziemy się szczególnie koncetrować na pytaniu jak torować drogi zaufania między ludźmi? A za trzy lata, w sierpniu 2015 odbędzie się wielkie spotkanie w Taize, żeby zjednoczyć nasze poszukiwania i nabrać sił" - mówił br Alois. Podczas modlitwy w każdej z hal targowych obecny był płomień z Groty Narodzenia w Betlejem a młodzi od lampionu zapalali swoje świece.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
8°C Piątek
dzień
8°C Piątek
wieczór
5°C Sobota
noc
4°C Sobota
rano
wiecej »