Prawdziwe uzdrowienie człowieka nie polega na przywróceniu mu – z konieczności na pewien czas – fizycznego zdrowia ale na przemianie całego sposobu podejścia do choroby i do śmierci – powiedział ks. dr Robert Skrzypczak z Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie podczas sesji z okazji XX Światowego Dnia Chorego
W swoim wystąpieniu nt. teologii sakramentów uzdrowienia (czyli sakramentu pokuty i namaszczenia chorych) powiedział, że „sercem działania sakramentu namaszczenia chorych jest udział w radości, pokoju i świętości Ducha Świętego, byśmy - jak się wyraził - mogli nasze boleści i cierpienia zaakceptować jako dar wynikający z cierpień Chrystusa. Wówczas choroba dla człowieka wierzącego może stać się lekarstwem przeciwko śmierci duchowej – wyjaśnił ks. dr Skrzypczak.
- Kto przeżył chorobę, szpital, operację czy wypadek – niejednokrotnie doświadczył w tym nawrócenia i daru innego spoglądania na życie i nowej perspektywy. Dlatego też namaszczenie bywa nazywane „sakramentem heroizmu wiary”, udziela bowiem cennej łaski wytrwania aż do końca w Chrystusie – podkreślił teolog z Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.
Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Chorego w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes przypadające 11 lutego. Został on ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.