W Polsce powstał projekt gorszy od ACTA

Minister kultury Bogdan Zdrojewski patronował porozumieniu, które szło dalej niż umowa ACTA. Przewidywało ono, że dostawcy internetu będą gromadzić dane internautów i przekazywać je bez kontroli innym organizacjom - informuje tvn24.pl.

Prace nad nim zostały wstrzymane pod koniec ubiegłego roku po interwencji Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych Wojciecha Wiewiórowskiego, który dowiedział się o nim przez przypadek. Ocenił, że projekt ten godził w prawa i wolności człowieka.

Specjalista prawa autorskiego mec. Robert Małecki dodał, że „tekst dokumentu jest kompromitujący”, bo nie zapewnia sądowej ochrony praw internautów.

Tekst przygotowała grupy ds. przeciwdziałania naruszeniom prawa autorskiego i praw pokrewnych w internecie, która działała co najmniej od 2009 roku. Jej projekt nosił nazwę: "Porozumienia o współpracy i wzajemnej pomocy w sprawie ochrony praw własności intelektualnej w środowisku cyfrowym". Według niego, dostawcy internetu mieli przekazywać twórcom dane internautów, którzy mogli naruszyć prawa autorskie. Bez kontroli sądowej.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ACTA

 • kuzyn_maupy
  04.03.2012 16:32
  warto dodać, że dopóki nie usuniemy tej pseudo "własności intelektualnej", to wszelkie inne działania można będzie tylko o kant stołu potłuc, bo IP+ACTA+reszta działa, jak każdy monopol nadawany przez łaskawego króla uznaniowo, by ci "wybrańcy" mogli okradać innych, czyli nas wszystkich w majestacie złodziejskiego prawa podważającego odwieczne prawo własności materialnej, w zamian za lojalność i podatki dla króla oraz obronę złodziejskiego systemu..., jak niepodległości...,

  stąd najgroźniejszym jest wprowadzony w Polsce ustawą o prawach autorskich i pokrewnych w 1994 roku proamerykański system złodziejskich monopoli pseudo "własności intelektualnej", podczepiony i dobrze zasłonięty wadliwym prawnie systemem wynagradzania autorów - monopoli służących grabieży gospodarczej dziś już na masową skalę, nadawanych uznaniowo w zamian za lojalność dla "króla" i zależnych od niego przedstawicieli, co oczywiście podważa jakąkolwiek równość prawa, uczciwość, etykę, konkurencję, wolny rynek, wszelką demokrację oraz wszelkie swobody obywatelskie..., więc to już nie żarty...,

  w pierwszej kolejności, musimy usunąć z polskiego i europejskiego prawa tą złodziejską amerykańską pseudo "własność intelektualną", której tylko wtórnymi i logicznymi następstwami są te wszystkie neo-faszystowskie narzędzia śledzenia, cenzury, kontroli niepokornych, policyjnego dozoru, karania i bezpardonowego zamordyzmu, jak ACTA, SOPA, PIPA, TRIPS, TPP, ECHELON czy INDECT i również GMO, a to przecież nic innego, jak tylko "globalny, totalny usauschwitz w budowie", stąd jeśli szybko nie usuniemy tej pseudo "własności intelektualnej" z prawa polskiego i europejskiego, to cały czas będziemy walczyć tylko z wiatrakami wymachując na próżno rękami, krzykami, itp..., więc już czas się ocknąć i przejrzeć na oczy..., i tu ma mowy o żadnych kompromisach, bo nie da się być niewolnikiem tylko trochę, alby tylko trochę okradanym, a jeśli ktokolwiek chce negocjować ile mają dalej nas okradać, to nie oznacza nic innego, jak tylko, że jeswystarczy ? proszę pomyśleć...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  11°C Sobota
  rano
  14°C Sobota
  dzień
  14°C Sobota
  wieczór
  13°C Niedziela
  noc
  wiecej »