W środę ok. godz. 20 skończyło się drugie tego dnia spotkanie premiera Donalda Tuska z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem w sprawie reformy emerytalnej - dowiedziała się PAP z kancelarii premiera.
Rozmowa trwała ponad dwie godziny. Jak na razie nie znamy szczegółów tej rozmowy. Komunikat będzie w czwartek - poinformowali rzecznik rządu Paweł Graś oraz rzecznik PSL Krzysztof Kosiński. Wcześniej wicepremier Pawlak powiedział tylko tyle, że będą udzielane informacje o jej przebiegu.
"Będą informacje po spotkaniu z premierem" - tylko tyle powiedział Pawlak dziennikarzom po spotkaniu ludowców.
Wcześniej poseł PSL Stanisław Żelichowski poinformował dziennikarzy, że w środę dojdzie do kolejnego tego dnia spotkania premiera Donalda Tuska z wicepremierem Pawlakiem.
Żelichowski nic nie powiedział na temat szczegółów wypracowywanego porozumienia.
"Będą dalsze rozmowy" - dodał marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik.
W środę o godz. 15 w Warszawie zebrał się Naczelny Komitet Wykonawczy PSL. Wcześniej odbyło się spotkanie Tusk-Pawlak w sprawie porozumienia dotyczącego reformy emerytalnej.
Przed spotkaniem z Tuskiem Pawlak nie chciał wypowiadać się na temat negocjacji ws. reformy emerytalnej, zapowiadał wtedy, że po rozmowie z premierem spotka się z dziennikarzami. Dopytywany wówczas, czy będzie to wspólna konferencja z Tuskiem odparł, że myśli, że tak. Ostatecznie jednak do konferencji nie doszło.
Według dotychczasowych wypowiedzi ludowcy chcą, by wcześniejsza emerytura (dostępna dla kobiet w wieku 62 lat i mężczyzn w wieku 65 lat) wynosiła 80 proc. pełnego uposażenia. Politycy PO z władz partii, z którymi rozmawiała PAP, uważają, że emerytury częściowe mogłyby wynosić najwyżej 50 proc. pełnego uposażenia, żeby reforma nie straciła sensu, ale - jak przyznają - prowadzone są rozmowy o różnych wariantach procentowych propozycji ludowców.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.