Francja: Zero tolerancji wobec islamistów

Francja zdecydowała o wydaleniu trzech radykalnych imamów i dwóch bojowników islamskich-cudzoziemców - poinformował w poniedziałek szef francuskiego MSW Claude Gueant, co potwierdza zapowiedzi zerowej tolerancji wobec islamistów po marcowych zamachach w Tuluzie.

Jeden bojownik islamski pochodzenia algierskiego i imam pochodzący z Mali zostali już w poniedziałek odesłani do swoich krajów, podczas gdy drugi imam, pochodzący z Arabii Saudyjskiej, jest obecnie poddawany tej procedurze.

Pochodzący z Tunezji bojownik islamski i turecki imam "będą wkrótce poddani procedurze wydalenia" - czytamy w komunikacie francuskiego MSW.

Francuskie władze uzasadniły swą decyzję zagrożeniem bezpieczeństwa państwa.

Ministerstwo zapowiedziało, że należy spodziewać się kolejnych wydaleń ekstremistów.

W piątek w całym kraju, głównie w Tuluzie, policja zatrzymała 19 osób należących do środowisk radykalnych islamistów. Skonfiskowano broń, w tym kałasznikowy, a także kamizelki kuloodporne.

Prezydent Nicolas Sarkozy zapowiedział tego dnia, że "będą i inne operacje, które m.in. umożliwią wydalenie z kraju osób, które nie mają nic wspólnego z Francją". Tłumaczył, że jego priorytetem jest "zapewnienie bezpieczeństwa" w kraju.

Polityka zerowej tolerancji wobec islamistów przybrała na sile po tym, gdy pod koniec marca 23-letni dżihadysta Mohamed Merah zabił w Tuluzie i pobliskim Montauban siedem osób.

«« | « | 1 | » | »»
 • mkg
  03.04.2012 10:15
  Tak powinny zrobić WSZYSTKIE kraje chrześcijańskiej Europy!!
 • Stanisław_Miłosz
  03.04.2012 17:29

  A gdyby tak pójść śladem Sarkozy'ego i wydalić z Polski przynajmniej przywódców i aktywistów (głównie z mediów i publicznych urzędów) tych wszystkich ekstremistów co doprowadzili Polskę na skraj przepaści?

  Przepaści moralnej, gospodarczej, demograficznej itd. Niech wrócą tam skąd się wywodzą i skąd czerpią wsparcie i rozkazy: lichwiarskie macki na Wall Street, opcja ruska do Unii Sowieckiej, opcja pruska do Rzeszy, narkomafie na Sycylię, masoni do Loży Matki, a satanisci do samego Piekła?

   

  Wróćmy do pięknej, bo humanitarnej dla zdrajców i złoczyńców tradycji BANICJI!

  Oczywiscie z możliwością powrotu! Gdy już w pokucie skruszeją i czynnie naprawią wyrządzone Polsce szkody.

   

  Szlak w Europie przetarty. Zróbmy więc z tego europejski, ba - unijny, standard! Jest okazja, mówi się przecież o potrzebie zmiany Konstytucji ostatnio.

   

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5
  1°C Środa
  rano
  1°C Środa
  dzień
  1°C Środa
  wieczór
  -1°C Czwartek
  noc
  wiecej »