Syria: katolicy pomagają

100 tys. dolarów, jakie Papież przekazał na pomoc dla Syryjczyków, to symboliczny gest, który skłonił do działania również innych – uważa ks. Giampietro Dal Toso, sekretarz Papieskiej Rady „Cor Unum”.

Wrócił on właśnie z Damaszku, gdzie osobiście przekazał tamtejszej Caritas papieski dar. Na miejscu przekonał się o ogromnych potrzebach pogrążonego w wojnie domowej kraju, ale też o hojności wielu kościelnych instytucji.

„Pomoc niesie przede wszystkim Caritas Syrii – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Dal Toso. – Jej główne ośrodki działania to miasta Homs, Aleppo i Damaszek. Kościół opiekuje się też uchodźcami, dostarczając im produkty pierwszej potrzeby. Caritas z Europy i USA oraz fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeznaczyły już na ten cel kilkaset tysięcy euro. Pomocą ogarniamy wszystkich potrzebujących bez względu na wiarę i Syryjczycy potrafią to docenić. Wielu uchodźców znajduje schronienie w swoich rodzinach czy u przyjaciół. Kościół stara się zatem wspierać również tę nieoficjalną, rodzinną sieć pomocy”.

Zdaniem sekretarza charytatywnej dykasterii Stolicy Apostolskiej sytuacja Syryjczyków jest dziś bardzo dramatyczna. Wszyscy potrzebują natychmiastowego zaniechania przemocy – podkreślił ks. Dal Toso.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  1°C Piątek
  wieczór
  -1°C Sobota
  noc
  -3°C Sobota
  rano
  0°C Sobota
  dzień
  wiecej »