Międzynarodowa Akademia Bożego Miłosierdzia jest instytucją kościelną Archidiecezji Krakowskiej, połączoną z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i współpracującą z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Celem jej jest czuwanie nad poprawnością kultu Bożego Miłosierdzia oraz promowanie nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia przekazanego światu przez św. Siostrę Faustynę Kowalską, Apostołkę Bożego Miłosierdzia i głoszonego przez bł. Jana Pawła II, Papieża Miłosierdzia.
ROZDZIAŁ II - ORGANY MIĘDZYNARODOWEJ AKADEMII BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
§ 6. Międzynarodowa Akademia Bożego Miłosierdzia jest kierowana przez Rektora, mianowanego i odwoływanego przez Metropolitę Krakowskiego na okres pięciu lat. Rektora wspomagają dwaj Wicerektorzy – również mianowani przez Metropolitę Krakowskiego na pięcioletnią kadencję, na wniosek Rektora. Rektor z Wicerektorami stanowią Zarząd Akademii. Zarząd przedstawia Wielkiemu Kanclerzowi - Metropolicie Krakowskiemu do nominacji kandydatów na członków honorowych i członków zwyczajnych, zwołuje posiedzenia Akademii, kieruje jej działalnością wskazując kierunki badań naukowych, tematy sesji plenarnych i projekty wydawnicze.
§ 7. Członkowie honorowi stanowią Senat Akademii dzieląc się swoim doświadczeniem w dziedzinie teologii i kultu Bożego Miłosierdzia. Członkowie zwyczajni podejmują zadania wyznaczone przez Zarząd Akademii.
§ 8. Rektor ma do pomocy Radę Akademii mianowaną przez Metropolitę Krakowskiego na okres pięciu lat spośród członków zwyczajnych w liczbie 12 osób. Do Rady Akademii z urzędu należą Rektor i dwaj Wicerektorzy. Pracami Rady kieruje Rektor.
§ 9. Pomocą w kierowaniu Akademią służy Sekretariat Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia, który ma swoją siedzibę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Sekretariat w liczbie trzech osób – sekretarza, jego zastępcy oraz skarbnika powołuje i odwołuje Metropolita Krakowski na wniosek Rektora Akademii. Zadania Sekretariatu określa Rektor.
§ 10. Do Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia mogą być mianowani jako członkowie zwyczajni, przedstawiciele Instytutów Życia Konsekrowanego, które poświęcają się kultowi Bożego Miłosierdzia oraz Ruchów i Stowarzyszeń, które realizują cele Akademii na płaszczyźnie duszpasterskiej.
ROZDZIAŁ III - ZEBRANIA MIĘDZYNARODOWEJ AKADEMII BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
§ 11. W Zebraniu Plenarnym Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia uczestniczą Rektor i Wicerektorzy, członkowie zwyczajni oraz Sekretariat. Zebranie Plenarne zwołuje Rektor Akademii, który ustala porządek zebrania i prowadzi obrady. Rektor może zaprosić do udziału w zebraniu plenarnym również członków honorowych.
§ 12. Rektor Akademii z własnej inicjatywy lub na wniosek większości członków zwyczajnych Akademii zwołuje zebranie plenarne dwa razy do roku wskazując jego cel, datę i miejsce.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.