Zakończyły się Kaliskie Spotkania Teatralne. Wiele nagród zebrał na nich Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.
Po obejrzeniu 9 spektakli konkursowych jury przyznało GRAND PRIX 52. Kaliskich Spotkań Teatralnych - Festiwalu Sztuki Aktorskiej w wysokości 20.000 zł ufundowane przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Prezydenta Miasta Kalisza oraz statuetkę Wojciecha Zespołowi Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie za udział w przedstawieniu „Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie” Nagrodę aktorską ufundowaną przez "Pałac Tłokinia Restauracja - Hotel" otrzymał Roman Gancarczyk za rolę Robaka w „Panu Tadeuszu czyli Ostatnim Zajeździe na Litwie. Zostali też dostrzeżeni młodzi aktorzy. Justyna Wasilewska za rolę Myrtle Webb w przedstawieniu „Nasze miasto” i jej kolega – Wiktor Loga-Skarczewski za rolę Simona Stimsona w tej samej sztuce otrzymali wyróżnienia aktorskie dla młodych aktorów.
Kaliskie Spotkania Teatralne to jeden z najstarszych festiwali sztuki scenicznej w Polsce. Przez dziewięć dni widzowie obejrzeli spektakle konkursowe w wykonaniu m.in. Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, Teatru Współczesnego w Szczecinie, Teatru Dramatycznego w Warszawie i warszawskiego Teatru Ateneum oraz scen w Łodzi i Wrocławiu. Wśród laureatów kaliskiego Festiwalu Sztuki Aktorskiej znaleźli się dotychczas m.in.: Jerzy Radziwiłowicz, Jerzy Stuhr, Jan Peszek, Mikołaj i Andrzej Grabowscy, Danuta Stenka, Dorota Kolak, Zofia Kucówna, Tadeusz Łomnicki, Barbara Lauks i Bronisław Wrocławski, Jan Englert, Władysław Kowalski, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik i Andrzej Hudziak, Maja Ostaszewska, Iwona Bielska, Zbigniew Zapasiewicz, Witold Dębicki, Małgorzata Buczkowska i Ireneusz Czop.
Kaliskie Spotkania Teatralne na stałe wpisały się nie tylko w kalendarz cyklicznych imprez kulturalnych miasta i regionu, ale także utrwaliły swoje miejsce wśród ważnych wydarzeń w polskim środowisku teatralnym. Oprócz przedstawień konkursowych w programie festiwalu znajdowało się szereg imprez towarzyszących - monodramy, przedstawienia teatrów alternatywnych, koncerty, wystawy i konferencje naukowe.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.