Boniek: Nie ma powodu aby się bać Rosji

Zbigniew Boniek uważa, że polscy piłkarze nie powinni się obawiać wtorkowego spotkania z Rosją. Dodaje, że nawet porażka nie przekreśla szans na wyjście z grupy biało-czerwonych podczas mistrzostw Europy.

"Przed pierwszym meczem panował taki optymizm, że jak ktoś nie mówił o tytule mistrza Europy dla Polski, to był wręcz antypolski. A teraz jest odwrotnie. A wymieńcie mi piłkarza z Rosji światowej klasy, będziecie mieć z tym problem. Jest oczywiście Roman Pawluczenko, Adriej Arszawin, Jurij Żyrkow, ale są to piłkarze pokroju Roberta Lewandowskiego, Łukasza Piszczka" - powiedział dziennikarzom Boniek, który w poniedziałek przyjechał do Krakowa.

Ma on nadzieję, że polska drużyna po dobrym meczu Rosji z Czechami nie przestraszy się wtorkowego rywala. Dodał, że zespół Smudy może sobie pozwolić na porażkę z Rosją, o ile potem pokona Czechy: "Moim zdaniem w takim przypadku na 99 proc. z grupy i tak wyjdziemy".

Dla niego niepoważne jest tłumaczenie, że Polska tylko zremisowała z Grecją, ponieważ był zakryty dach na Stadionie Narodowym.

"To jest wręcz śmiesznie, aby o czymś takim mówić. A wyobraźmy sobie, że tego nie uczyniono i na muzyków w trakcie ceremonii otwarcia spadłby deszcz. Wtedy byśmy mówili, że to wstyd dla całej Polski. Poza tym ciepło to było w trakcie mistrzostw w Hiszpanii czy Meksyku, a w naszym kraju panuje normalna pogoda jak na tę porę roku".

Według Bońka niepotrzebnie media nakręcają złą atmosferę wokół wtorkowego spotkania: "Sugerują, że coś się może stać. Prawda jest taka, że 99,9 proc. kibiców z Rosji, którzy jutro zasiądą na trybunach, to normalni, spokojni ludzie. Tak samo będzie ze strony Polaków. Trzeba po prostu wyeliminować tych nielicznych, którzy chcą się awanturować".

Późnym popołudniem w poniedziałek Boniek będzie obecny na charytatywnym spotkaniu oldbojów polskich, którzy w stolicy Małopolski zmierzą się z drużyną "starszych panów" z Włoch.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
2°C Poniedziałek
noc
1°C Poniedziałek
rano
4°C Poniedziałek
dzień
5°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »