Cerkiew nie uzna chrztu duńskich protestantów

Zbory organizują homośluby.

- Uznanie tego chrztu nie jest dla nas możliwe, ponieważ związki homoseksualne są wedle prawosławnej teologii grzechem – stwierdził rzecznik Patriarchatu Moskwy i Wszechrusi Wsiewołod Czaplin. To odpowiedź na umożliwienie w czerwcu przez Kościół Ewangelicko-Luterański Danii przeprowadzania „ślubów” par homoseksualnych w zborach.

To powoduje, że w przypadku ślubu par mieszanych czy chęci przejścia na prawosławie duński protestant będzie musiał się ponownie ochrzcić. Ten krok pociąga za sobą o wiele poważniejsze skutki: można wręcz stwierdzić, że rosyjska Cerkiew przestała uznawać duński kościół narodowy za prawdziwie chrześcijański. – Wcześniej istniała przynajmniej zgoda co do tego, że istnieje jeden chrzest, który wprowadza do Kościoła chrześcijańskiego. Gdy odchodzi się od tej jedności, niewiele pozostaje z ekumenizmu – powiedziała duńskiemu chrześcijańskiemu dziennikowi „Kriteligt Dagblat” religioznawczyni Annika Hvithamar.

Przedstawiciel duńskich protestantów w Światowej Radzie Kościołów, Anders Gadegaard, jest zaskoczony decyzją prawosławnych. – Zawsze mieliśmy dobre stosunki z Cerkwią rosyjską – stwierdził i zapowiedział podjęcie rozmów, by uniknąć zerwania relacji z Moskwą. Decyzji prawosławnych nie można odmówić konsekwencji: w 2006 toku Patriarchat Moskwy i Wszechrusi zerwał wszelkie relacje z Kościołem Szwecji, po tym, jak państwowy kościół wprowadził u siebie możliwość błogosławienia par homoseksualnych.

Kościół Ewangelicko-Luterański Danii, zwany także Kościołem Danii lub Duńskim Kościołem Narodowym, jest kościołem państwowym w Danii. Należy do niego ok. 80 proc. mieszkańców kraju.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Katolik
  21.09.2012 09:40
  Gratuluje braciom prawosławnym, nie można uznać zborów które promują homoseksualizm, gdyż to potwierdza, że odeszli od autorytetu Słowa Bożego w swojej działalności. Słowo Boże uczy, że sodomia i seksualne relacje jednopłciowe są obrzydliwe w oczach Boga i ludzie to czyniący nie posiądą Królestwa Bożego. Skoro wspólnota chrześcijańska udziela błogosławieństwa takim parom to jednoznaczne jest, że Służą nie Jezusowi, a ojcowi kłamstwa, który od początku stworzenia mąci ludziom w głowach.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  14°C Sobota
  noc
  15°C Sobota
  rano
  23°C Sobota
  dzień
  24°C Sobota
  wieczór
  wiecej »