Zamiast kąsać świat, nieśmy mu Ewangelię

Nikt nam nie uwierzy z tego powodu, że kogoś zaatakujemy, uderzymy w kogoś, że wykażemy rację według prawa - przestrzegał bp Edward Dajczak podczas spotkania Forum Charyzmatycznego w Koszalinie. Wskazywał na wartość pokory i uległości wobec Boga, zachęcając jednocześnie by zamiast kąsać świat, nieść mu Ewangelię nadziei.

Zorganizowanemu przez Szkołę Nowej Ewangelizacji i Odnowę w Duchu Świętym Forum przyświecało hasło „Abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha”.

W dwudniowym spotkaniu - 3 i 4 listopada - w Hali Gwardii wzięło udział blisko 700 osób, głównie z terenu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. – To ludzie, którzy wchodzą głębiej, szukają formacji, wskazówek do pracy nad sobą. Nie ściągnęło ich tu żadne nazwisko znanego charyzmatyka. Przyjechali, że posłuchać Słowa i pójść za nim – mówi ks. Rafał Jarosiewicz ze Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Forum ma wyposażyć ich w narzędzia, które pomogą w realizowaniu działań ewangelizacyjnych we wspólnotach. – My siejemy, ale chcemy też podpowiadać, jak wykorzystać późniejsze owoce w swojej wspólnocie. Za decyzją o pójściu za Jezusem stoi konkretne zobowiązanie, któremu trzeba być wiernym, konsekwentnym – dodaje duszpasterz.

Wskazując uczestnikom spotkania kierunki działania, bp Edward Dajczak podkreślał wartość pokory i uległości wobec Boga. Zauważał zarazem, że smutek i poczucie opuszczenia to stan uczniów, którzy nie są napełnieni Duchem Świętym. – Pustoszeją wówczas kościoły i wtedy tylko jeden krok od duchowego paraliżu. Zaczynamy kąsać świat, zamiast nieść mu Ewangelię nadziei. Nikt nam nie uwierzy z tego powodu, że kogoś zaatakujemy, uderzymy w kogoś, że wykażemy rację według prawa – argumentował hierarcha.

Dodał także, że Kościół może zadziwiać tylko wtedy, kiedy przezwycięży anonimowość, smutek, marazm, kiedy pozwoli działać Duchowi Świętemu.

Gośćmi Forum byli także o. Jan Kruczyński z ze szczecińskiego Centrum Nowej Ewangelizacji oraz ewangelizatorzy Jan Budziaszek, Paweł Skrzek i Anna Saj.

Uczestnicy Forum jako pierwsi dowiedzieli się o planach przyszłorocznej wielkiej akcji ewangelizacyjnej. Obejmie ona na początku września trzy największe miasta diecezji: Koszalin, Słupsk i Piłę. Bp Edward Dajczak zdradził, że gościem ewangelizacji będą o. Enrique Porcu i o. Antonello Cadeddu. Poprosił także o modlitwę w intencji planowanego dzieła.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
22°C Poniedziałek
wieczór
19°C Wtorek
noc
15°C Wtorek
rano
19°C Wtorek
dzień
wiecej »