![][1]W najnowszym numerze “Gościa Niedzielnego” jego czytelnicy znajdą niewielką kopertę z metalowym różańcem, takim, który z łatwością mieści się na palcu. Redaktorom “Gościa Niedzielnego” chodzi o stworzenie różańcowej “sieci” . Na początek proponują swoim czytelnikom wspólną modlitwę o pokój i wolność od nienawiści i niezgody dla wszystkich narodów. [1]: zdjecia/news/rozaniecmaly.gif
W najnowszym numerze “Gościa Niedzielnego” jego czytelnicy znajdą niewielką kopertę z metalowym różańcem, takim, który z łatwością mieści się na palcu.
“Gdy lekarze powiedzieli mi, że życie mojej córeczki wisi na włosku, na pustym szpitalny korytarzu wsadziłem rękę do kieszeni i zacisnąłem ją mocno na różańcu. Prosiłem o pomoc Tę, którą straciła własne dziecko... Maryja cudownie uratowała nasza Martę. Dzisiaj odmawiam różaniec codziennie. Przez długie lata odrzucałem tę modlitwę, bo... mnie nudziła. Dziś z całą mocą mogę powiedzieć, że jestem »w sieci« i że moje życie właściwie wisi na różańcu” – powiedział “Gościowi Niedzielnemu” Marcin Jakimowicz, redaktor wydawnictwa Księgarnia św. Jacka.
O stworzenie takiej właśnie różańcowej “sieci” chodzi redaktorom “Gościa Niedzielnego”. Na początek proponują swoim czytelnikom wspólną modlitwę o pokój i wolność od nienawiści i niezgody dla wszystkich narodów. Zapraszają też do nadsyłania osobistych intencji, w których mogliby potem modlić się wszyscy czytelnicy tygodnika. Mają im w tym pomóc wydrukowane w tygodniku rozważania różańcowe ks. Romana Kempnego, które po wycięciu i złożeniu tworzą poręczną książeczkę.
Redakcja zapowiada też, że w numerze, który ukaże się z datą 14 października, zamieszczony zostanie 24-stronicowy, bogato ilustrowany dodatek z okazji 23. rocznicy wyboru Jana Pawła II. Edycja ta przygotowywana jest wspólnie z “Przewodnikiem Katolickim”.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.