Małe różańce w najnowszym numerze “Gościa Niedzielnego”

![][1]W najnowszym numerze “Gościa Niedzielnego” jego czytelnicy znajdą niewielką kopertę z metalowym różańcem, takim, który z łatwością mieści się na palcu. Redaktorom “Gościa Niedzielnego” chodzi o stworzenie różańcowej “sieci” . Na początek proponują swoim czytelnikom wspólną modlitwę o pokój i wolność od nienawiści i niezgody dla wszystkich narodów. [1]: zdjecia/news/rozaniecmaly.gif

W najnowszym numerze “Gościa Niedzielnego” jego czytelnicy znajdą niewielką kopertę z metalowym różańcem, takim, który z łatwością mieści się na palcu.

“Gdy lekarze powiedzieli mi, że życie mojej córeczki wisi na włosku, na pustym szpitalny korytarzu wsadziłem rękę do kieszeni i zacisnąłem ją mocno na różańcu. Prosiłem o pomoc Tę, którą straciła własne dziecko... Maryja cudownie uratowała nasza Martę. Dzisiaj odmawiam różaniec codziennie. Przez długie lata odrzucałem tę modlitwę, bo... mnie nudziła. Dziś z całą mocą mogę powiedzieć, że jestem »w sieci« i że moje życie właściwie wisi na różańcu” – powiedział “Gościowi Niedzielnemu” Marcin Jakimowicz, redaktor wydawnictwa Księgarnia św. Jacka.

O stworzenie takiej właśnie różańcowej “sieci” chodzi redaktorom “Gościa Niedzielnego”. Na początek proponują swoim czytelnikom wspólną modlitwę o pokój i wolność od nienawiści i niezgody dla wszystkich narodów. Zapraszają też do nadsyłania osobistych intencji, w których mogliby potem modlić się wszyscy czytelnicy tygodnika. Mają im w tym pomóc wydrukowane w tygodniku rozważania różańcowe ks. Romana Kempnego, które po wycięciu i złożeniu tworzą poręczną książeczkę.

Redakcja zapowiada też, że w numerze, który ukaże się z datą 14 października, zamieszczony zostanie 24-stronicowy, bogato ilustrowany dodatek z okazji 23. rocznicy wyboru Jana Pawła II. Edycja ta przygotowywana jest wspólnie z “Przewodnikiem Katolickim”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
27°C Niedziela
dzień
28°C Niedziela
wieczór
24°C Poniedziałek
noc
20°C Poniedziałek
rano
wiecej »