![][1]Zarząd Spółki Producenckiej Plus złożył do sądu gospodarczego wniosek o upadłość spółki – poinformował KAI prezes Rady Nadzorczej Spółki ks. Mirosław Piesiur. Ks. Piesur tłumaczy, że złożenie wniosku 17 października było konieczne, ponieważ zadłużenie aktywów Spółki przekroczyło 50%. Zgodnie z prawem handlowym jeśli zajdzie taka sytuacja zarząd powi [1]: zdjecia/news/radio_plus.gif
Zarząd Spółki Producenckiej Plus złożył do sądu gospodarczego wniosek o upadłość spółki – poinformował KAI prezes Rady Nadzorczej Spółki ks. Mirosław Piesiur.
Ks. Piesur tłumaczy, że złożenie wniosku 17 października było konieczne, ponieważ zadłużenie aktywów Spółki przekroczyło 50%. Zgodnie z prawem handlowym jeśli zajdzie taka sytuacja zarząd powinien podać się do dymisji lub zgłosić wniosek o upadłość do sądu. Na 24 października zaplanowane jest walne zgromadzenie akcjonariuszy Spółki Producenckiej Plus. 96,6% udziałów w Spółce posiada Konferencja Episkopatu Polski, która jednak przekazała je 21 sierpnia br. w umowne użytkowanie firmie Silesia Agencja Reklamowa Sp. z o.o. w Katowicach.
Ks. Piesiur podkreśla, że złożenie wniosku o upadłość nie oznacza definitywnego końca Spółki, do ostatecznej decyzji Sądu jest jeszcze długa droga. Dotychczasowi akcjonariusze teoretycznie rzecz biorąc mogą w miejsce dotychczasowej spółki powołać nowy byt prawny.
W poniedziałek 15 października dziennikarze Radia Plus w Warszawie, których zatrudnia Spółka, zostali przez zarząd Spółki zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy. W specjalnej informacji dla prasy prezes Zarządu Spółki Producenckiej Plus ks. Joachim Oleś tłumaczył swoją decyzję brakiem płatności przez Agencję Reklamową PLUS. Prezes Agencji Jacek Rusiecki przyznał, że zarzut ten jest prawdziwy, ale dodał, że z powodu ostatnich zmian w spółce Agencja Reklamowa poniosła straty przekraczające sumę 400 tys. złotych. Zwolnienie z obowiązku wykonywania pracy otrzymali wszyscy warszawscy pracownicy, a więc ponad 40 osób.
Spółka Producencka Plus powstała w 1997 r. której większościowym właścicielem jest Konferencja Episkopatu Polski. Spółka jest producentem wspólnego pasma programowego dla katolickich rozgłośni zrzeszonych w porozumieniu “Radia PLUS”. Pasmo to zajmuje ok. 35 proc. antenowego czasu rozgłośni lokalnych. Do Porozumienia należy obecnie 28 diecezjalnych stacji radiowych.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.