![][1]Wojskiem niosącym pokój i dającym światu nadzieję nazwał Jan Paweł II miliony pracujących na całym świecie wolontariuszy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu przypadającego na 5 grudnia Paież wystosował specjalne orędzie. Ustanowione w 1986 r. święto zbiega się z zakończeniem, ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowego Roku Wolontariatu. [1]: zdjecia/papa01.gif
Wojskiem niosącym pokój i dającym światu nadzieję nazwał Jan Paweł II miliony pracujących na całym świecie wolontariuszy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu przypadającego na 5 grudnia Paież wystosował specjalne orędzie. Ustanowione w 1986 r. święto zbiega się z zakończeniem, ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowego Roku Wolontariatu.
"Dla dzieci, ludzi w podeszłym wieku, chorych, osób borykających się z trudnościami, uchodźców i prześladowanych wy jesteście promykiem nadziei, który rozświetla mrok samotności i dodaje sił w walce z pokusami przemocy i egoizmu" - napisał Jan Paweł II. Zdaniem Ojca Świętego wolontariat stanowi "czynnik humanizacji", sprawia bowiem, że społeczeństwo "bardziej zwraca uwagę na godność człowieka".
Papież podkreślił, że sens wolontariatu nie polega jedynie na zapewnieniu potrzebującym dachu nad głową, wyżywienia, lekarstw czy też obecności drugiej osoby. "Chodzi w nim o to, by każdy osobiście mógł doświadczyć miłości Boga i znaleźć odpowiedź na nurtujące go pytania dotyczące sensu życia i prawdziwych wartości" - napisał Ojciec Święty. Jako przykład do naśladowania Jan Paweł II wskazał wolontariuszom świętego Maksymiliana
Kolbego i Matkę Teresę z Kalkuty.
"Wolontariat musi stać się szkołą życia w której szczególnie młodzież uczyć się będzie bezinteresowności i kultury solidarności" - napisał Ojciec Święty zachęcając społeczeństwo by doceniło służbę wolontariuszy.
Papieskie przesłanie na Międzynarodowy Dzień Wolontariusza zakończył gorący apel: "kontynuujcie waszą służbę i nie zniechęcajcie się trudnościami."
Cztery dni po katastrofie spod gruzów wciąż wydobywane są żywe osoby.
Wczorajsza noc była pierwszą od dłuższego czasu, gdy nie było masowych nalotów.
Wiec rozpocznie się w Paryżu niedaleko siedziby niższej izby parlamentu - Zgromadzenia Narodowego.
Łączna liczba zabitych we wznowionej 18 marca izraelskiej ofensywie wynosi 1042.
Ich autor jest oskarżony o seksualne i psychiczne wykorzystywanie kobiet.
Brakuje lekarstw i miejsc, w których mogliby schronić się ludzie...