![][1]Dla metropolity krakowskiego jest oczywiste, że nową bazylikę w Łagiewnikach - światowym centrum kultu Miłosierdzia Bożego - może poświęcić Ojciec Święty. Arcybiskup Krakowa zastrzegł jednak, że zaproszenie z Krakowa może zostać wystosowane do Papieża dopiero wtedy, gdy znany będzie ostateczny termin ukończenia prac budowlanych. [1]: zdjecia/lagiewniki1.gif
Dla kard. Franciszka Macharskiego jest oczywiste, że Papież poświęci bazylikę Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Trwają prace wykończeniowe budowli.
- Nie byłoby Łagiewnik bez kard. Wojtyły i papieża Jana Pawła II - powiedział w rozmowie z KAI kard. Franciszek Macharski. Dla metropolity krakowskiego jest oczywiste, że nową bazylikę w Łagiewnikach - światowym centrum kultu Miłosierdzia Bożego - może poświęcić Ojciec Święty. Arcybiskup Krakowa zastrzegł jednak, że zaproszenie z Krakowa może zostać wystosowane do Papieża dopiero wtedy, gdy znany będzie ostateczny termin ukończenia prac budowlanych.
W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach trwa ostatni etap budowy. Budynek jest już w stanie surowym. Postawiono wieżę bazyliki, a dom duszpasterski jest już zamknięty oknami i drzwiami oraz otynkowany. Wewnątrz bazyliki trwają prace wykończeniowe, które potrwają do końca marca.
- Mam nadzieję, że Niedziela Miłosierdzia Bożego będzie świętowana już przy ołtarzu polowym nowej bazyliki - powiedział prezes Fundacji Sanktuarium Miłosierdzia Bożego ks. prałat Marian Rapacz. Architekt bazyliki prof. Witold Cęckiewicz pracuje nad ostatecznym projektem ołtarza, posadzki i tabernakulum. Zdaniem ks. Rapacza bazylika będzie gotowa w czerwcu. - Poświęcenie sanktuarium jest wielkim pragnieniem Jana Pawła II. Łagiewniki wołają o jego wizytę w Polsce. Mamy nadzieję, że to pragnienie będzie spełnione - powiedział prezes fundacji.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.