![][1]Internetowi poświęcił Jan Paweł II tegoroczne orędzie na 36. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jest to najobszerniejsza jak dotychczas wypowiedź Kościoła na temat tego medium. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu obchodzony będzie w Kościele pod hasłem "Internet: nowe forum głoszenia Ewangelii". W tym roku przypada on 12 maj [1]: zdjecia/papa_internet1.gif
Internetowi poświęcił Jan Paweł II tegoroczne orędzie na 36. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jest to najobszerniejsza jak dotychczas wypowiedź Kościoła na temat tego medium. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu obchodzony będzie w Kościele pod hasłem "Internet: nowe forum głoszenia Ewangelii". W tym roku przypada on 12 maja, chociaż Kościoły lokalne obchodzą go nieraz w innych terminach, w Polsce np. jest to np. trzecia niedziela września.
Jak co roku Papież ogłosił z datą 24 stycznia - w dniu św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy - okolicznościowe orędzie na ten Dzień. Stwierdza w nim, że internet stwarza wielkie, niespotykane dotychczas możliwości ewangelizacyjne, zarazem jednak kryją się w nim poważne zagrożenia dla tego procesu, z których Kościół musi sobie zdawać sprawę.
Jan Paweł II przypomina, że Kościół w każdych czasach kontynuuje dzieło rozpoczęte w dniu Zesłania Ducha Świętego, kiedy to apostołowie, wspierani mocą Ducha Świętego, "wyszli na ulice Jerozolimy, aby głosić Ewangelię Jezusa Chrystusa w różnych językach". "Później ta misja ewangelizacyjna rozszerzyła się na cały świat w miarę, jak chrześcijaństwo zakorzeniało się w wielu miejscach i nauczyło się mówić różnymi językami świata, zawsze w zgodzie z Chrystusowym poleceniem głoszenia Ewangelii wszystkim narodom" - pisze Ojciec Święty.
W ciągu wieków Kościół musiał przekraczać liczne progi kulturalne, przy czym zawsze wymagało to nowej energii i wyobraźni w głoszeniu Ewangelii. Takimi progami były czasy wielkich odkryć, Odrodzenie i wynalazek druku czy rewolucja przemysłowa. W naszych czasach, wraz z rewolucją w zakresie środków przekazu i informacji, "Kościół znajduje się niewątpliwie w obliczu nowego decydującego progu", jakim jest internet - stwierdza orędzie.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.