We wszystkich większych miastach USA odbyły się Marsze dla życia. Nowością tegorocznych było posługiwanie się mediami społecznościami w przekazywaniu relacji.
Najwięcej uczestników zgromadził marsz w Waszyngtonie, przed siedzibą Sądu Najwyższego. Z różnych zakątków kraju do stolicy przybyła rekordowa liczba obrońców życia, którą oblicza na pół miliona. Hasłem marszu było: „40 = 55M”, co oznacza, że od czasu zalegalizowania aborcji w USA uśmiercono 55 mln nienarodzonych dzieci.
„Czterdzieści lat temu ludzie myśleli, że ruch obrony życia zniknie. Tymczasem z każdym rokiem jest on coraz silniejszy” – powiedział metropolita Bostonu kard. Sean P. O’Malley.
Nowością podczas tegorocznego marszu było posługiwanie się mediami społecznościami w przekazywaniu relacji. Było to o tyle ważne, że media świeckie głównego nurtu od lat ignorują to wydarzenie lub poświęcają mu niewiele miejsca. Wielki entuzjazm wzbudziła wiadomość przesłana przez Benedykta XVI na Twitterze. „Łączę się z daleka ze wszystkimi maszerującymi i modlę się, aby politycy chronili nienarodzonych i promowali kulturę życia” – napisał Ojciec Święty.
Większość uczestników marszu stanowili ludzie młodzi: uczniowie szkół średnich i studenci wyższych uczelni, którzy do Waszyngtonu przybyli w zorganizowanych grupach. Dla katolickich uczestników ważnym punktem obchodów była wieczorna Eucharystia i nocne czuwanie modlitewne w bazylice Narodowego Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia w wigilię marszu. Mszy przewodniczył i homilię wygłosił kard. O’Malley. Hierarcha wezwał zebranych do pracy nad zmianą negatywnego wizerunku adopcji, tak aby stawała się ona opcją dla kobiet noszących się z zamiarem dokonania aborcji, szczególnie tych, które doświadczają różnych kryzysów.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.