Nie jest wykluczone, że zarysowuje się rozwiązanie konfliktu między armią izraelską a Palestyńczykami ukrywającymi się w bazylice Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Taką nadzieję wyraziło radio izraelskie informując 12 kwietnia, że obie strony porozumiały się co do tego, że uzbrojeni Palestyńczycy z 200-osobowej grupy palestyńskiej przebywającej od ponad 10 dni w bazylice, powinni zostać usunięci "n
Nie jest wykluczone, że zarysowuje się rozwiązanie konfliktu między armią izraelską a Palestyńczykami ukrywającymi się w bazylice Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Taką nadzieję wyraziło radio izraelskie informując 12 kwietnia, że obie strony porozumiały się co do tego, że uzbrojeni Palestyńczycy z 200-osobowej grupy palestyńskiej przebywającej od ponad 10 dni w bazylice, powinni zostać usunięci "na zawsze" za granicę.
Propozycja została m.in. przedstawiona przebywającemu w Izraelu ministrowi spraw zagranicznych USA, Colinowi Powellowi; nie wiadomo jeszcze, czy plan ten zaakceptuje przywódca Palestyńczyków Jaser Arafat.
Początkowo strona izraelska domagała się wydania uzbrojonych mężczyzn, wśród których jest ok. 30 "terrorystów" poszukiwanych przez Izrael.
Oświadczenie w obronie Kizza Beigye podpisało 12 organizacji.
Chodzi o mające się odbyć w kwietniu uroczystości 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego
Na zagrożenia wynikające z takiego rozwoju sytuacji dla Rzymu zwróciła uwagę włoska Agenzia Nova.