Do KRRiT wpłynęło jak na razie 12 zgłoszeń w konkursie na nadawanie na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej MUX-1. Jest tam miejsce dla czterech kanałów.
Do rywalizacji stanęły m.in. Agora z Kino Polska, PMPG z Astro, 4fun Media i Apella. Najwięcej emocji budzi sprawa TV Trwam. Fundacja „Lux Veritatis” ma nadzieję, że tym razem znajdzie się na multipleksie miejsce dla tej stacji. Ofertę dotyczącą programu społeczno-religijnego oprócz „Lux Veritatis” złożyła także firma Media Works. To spółka zależna Point Group, która wydaje tygodniki „Wprost” i „Do Rzeczy”.
Do pojawienia się tego konkurenta odniósł się o. Tadeusz Rydzyk w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl. Zapytany, czy nie obawia się, że „spróbują dać ludziom jakąś podróbkę”, odpowiada: „Tak, ta informacja bardzo niepokoi. Byłoby to oczywiście bardzo dziwne gdyby wydawca pisma takiego jak »Wprost« otrzymał koncesję na stację społeczno-religijną. To by świadczyło o tym, że jakąś swoją religię lansują... Wiadomo jakie jest »Wprost« – absolutnie antykatolickie, antychrześcijańskie”.
Dyrektor Radia Maryja zwrócił też uwagę na fakt, że dwa dni przed upływem terminu składania wniosków o koncesje, „Wprost” przyznał nagrodę prezydentowi Komorowskiemu. „A przecież Jan Dworak reprezentuje w Krajowej Radzie prezydenta. To wskazuje na możliwość iż jest to dużo głębsza, zaplanowana operacja wstawienia w miejsce należne Trwam podróbki” – powiedział.
Cztery wybrane w konkursie stacje wejdą w miejsce kanałów TVP, które są tam tymczasowo. Telewizja Polska ma zwolnić miejsce najpóźniej do 27 kwietnia 2014 roku.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.