Reklama

"Deus Meus" we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy na kolejny Wieczór Tumski, który odbędzie się w niedzielę 21 marca 2004 r. o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja na Ostrowie Tumskim (dolny kościół św. Krzyża).

Reklama

Na pytanie "Dlaczego Kościół przestaje śpiewać...?" spróbuje odpowiedzieć ojciec Andrzej Bujnowski, wrocławski dominikanin, Laureat nagrody TOTUS 2003. Razem z ojcem Bujnowskim nagrodzeni zostali wtedy m.in. Siostra Małgorzata Chmielewska oraz fotografik Adam Bujak. W części muzycznej z koncertem pieśni wielkopostnych zatytułowanym "Słońce nagle zgasło" wystąpi założony przez o. Andrzeja Bujnowskiego szczeciński chór "Deus Meus" pod dyrekcją Jolanty Szczepaniak. Zespół "Deus Meus" współpracuje ze znakomitymi muzykami i autorami m.in. Marcinem Pospieszalskim, Antoniną Krzysztoń, braćmi Golcami. Wstęp wolny.
O. Andrzej Bujnowski OP Plastyk z wykształcenia, muzyk z zamiłowania, a dodatkowo publicysta. Laureat nagrody TOTUS z roku 2003 w kategorii "osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej" za: odnowę muzyki liturgicznej i wyjątkowy w skali międzynarodowej fenomen stworzenia i animowania środowiska młodych muzyków chrześcijańskich (nagrodę przyznaje Fundacja Episkopatu Polski "Dzieło Nowego Tysiąclecia"). Ojciec Andrzej Bujnowski urodził się w Radomiu w roku 1956. W 1980 r. ukończył studia na Wydziale Grafiki w krakowskiej ASP. W 1985 r. wstąpił do klasztoru dominikanów w Krakowie. W czasie formacji zakonnej uzupełniał swą wiedzę o kulturze i sztuce średniowiecza studiami bizantynistyki w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po otrzymaniu święceń kapłańskich (1992 r.) 8 lat pracował w Szczecinie, a następnie we Wrocławiu (tu jest do chwili obecnej). W 1986 r. wraz z Janem Budziaszkiem (perkusistą Skaldów) przygotował w kościele Św. Trójcy w Krakowie pierwsze "Zaduszki Jazzowe" (organizowane obecnie przez wiele wspólnot dominikańskich w różnych miastach całej Polski). Współpracując z Januszem Kotarbą (zmarłym w 2003 roku) oraz ze środowiskiem krakowskich charyzmatyków związanych z pismem "List" i Wydawnictwem książkowym "M" promował pierwsze zawodowo grające polskie grupy chrześcijańskie. Zaangażował się również we współpracę z grupą organizującą pierwsze w Polsce spotkania-rekolekcje Muzyków Chrześcijan w Dursztynie (a później w Ludźmierzu, obecnie znane jako "Strefa Chwały"). W Szczecinie założył w 1994 roku chór Deus Meus. W 1996 r. ojciec Andrzej Bujnowski i Janusz Kotarba powołali do życia kwartalnik muzyczny "RUaH", promujący kulturę młodego i spontanicznie powiększającego się środowiska muzyków chrześcijan naszego kraju. O. Andrzej jest dyrektorem programowym kwartalnika, pisze artykuły, przeprowadza wywiady z artystami, przygotowuje także płyty z piosenkami, pieśniami lub teledyskami dodawane do każdego numeru czasopisma. Zajmuje się pieśniami i muzyką liturgiczną. Jest autorem opracowań i tłumaczeń, które znalazły się w śpiewniku dominikańskim "Niepojęta Trójco", organizatorem licznych warsztatów liturgicznych dla chórów młodzieżowych. We Wrocławiu od kilku lat uczy śpiewu grupę młodych, którzy towarzyszą mu na odprawianej raz w miesiącu mszy św. z modlitwą o uzdrowienie.


"Deus Meus"
Powstał w Szczecinie w 1994 r. z pomysłu o. Andrzeja Bujnowskiego. Zespół utworzyli uczniowie szczecińskich szkół średnich, którzy obecnie (w liczbie około 30) są już studentami bądź absolwentami uczelni wyższych. "Deus Meus" ma w swoim dorobku 6 płyt oraz ponad 300 koncertów. Chórowi nie są obce liczne gatunki muzyczne od soul i funky, poprzez reggae, folk, pop i gospel po ballady i muzykę inspirowaną akcentami wschodnimi. Ważne miejsce w jego repertuarze zajmuje także muzyka liturgiczna, którą grupa wykonuje na mszach św. Zespół cieszy się od początku pomocą Marcina Pospieszalskiego (jako aranżera, kompozytora, producenta płyt) oraz Mieczysława Szcześniaka, który wykonuje wokalne partie solowe. Chór współpracuje również z innymi znanymi artystami, takimi jak: Tomasz Budzyński, Antonina Krzysztoń, Robert Friedrich i "Arka Noego", Robert Amirian, Joszko Broda, Beata Bednarz, Łukasz i Paweł Golcowie.
Kontakt z organizatorem: Fundacja "Pro Arte" 50-367 Wrocław, Wybrzeże Pasteura 16/3 tel./fax /71/ 328 07 34. tel. kom. 602 190 185 e-mail: st.rybarczyk@proarte.org.pl www.proarte.org.pl www.simcha.art.pl www.jdpp.de.vu
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
6°C Niedziela
dzień
7°C Niedziela
wieczór
6°C Poniedziałek
noc
4°C Poniedziałek
rano
wiecej »

Reklama