Serdecznie zapraszamy na kolejny Wieczór Tumski, który odbędzie się w niedzielę 21 marca 2004 r. o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja na Ostrowie Tumskim (dolny kościół św. Krzyża).
Na pytanie "Dlaczego Kościół przestaje śpiewać...?" spróbuje odpowiedzieć ojciec Andrzej Bujnowski, wrocławski dominikanin, Laureat nagrody TOTUS 2003. Razem z ojcem Bujnowskim nagrodzeni zostali wtedy m.in. Siostra Małgorzata Chmielewska oraz fotografik Adam Bujak.
W części muzycznej z koncertem pieśni wielkopostnych zatytułowanym "Słońce nagle zgasło" wystąpi założony przez o. Andrzeja Bujnowskiego szczeciński chór "Deus Meus" pod dyrekcją Jolanty Szczepaniak. Zespół "Deus Meus" współpracuje ze znakomitymi muzykami i autorami m.in. Marcinem Pospieszalskim, Antoniną Krzysztoń, braćmi Golcami.
Wstęp wolny.
O. Andrzej Bujnowski OP
Plastyk z wykształcenia, muzyk z zamiłowania, a dodatkowo publicysta. Laureat nagrody TOTUS z roku 2003 w kategorii "osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej" za: odnowę muzyki liturgicznej i wyjątkowy w skali międzynarodowej fenomen stworzenia i animowania środowiska młodych muzyków chrześcijańskich (nagrodę przyznaje Fundacja Episkopatu Polski "Dzieło Nowego Tysiąclecia").
Ojciec Andrzej Bujnowski urodził się w Radomiu w roku 1956. W 1980 r. ukończył studia na Wydziale Grafiki w krakowskiej ASP. W 1985 r. wstąpił do klasztoru dominikanów w Krakowie. W czasie formacji zakonnej uzupełniał swą wiedzę o kulturze i sztuce średniowiecza studiami bizantynistyki w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po otrzymaniu święceń kapłańskich (1992 r.) 8 lat pracował w Szczecinie, a następnie we Wrocławiu (tu jest do chwili obecnej). W 1986 r. wraz z Janem Budziaszkiem (perkusistą Skaldów) przygotował w kościele Św. Trójcy w Krakowie pierwsze "Zaduszki Jazzowe" (organizowane obecnie przez wiele wspólnot dominikańskich w różnych miastach całej Polski). Współpracując z Januszem Kotarbą (zmarłym w 2003 roku) oraz ze środowiskiem krakowskich charyzmatyków związanych z pismem "List" i Wydawnictwem książkowym "M" promował pierwsze zawodowo grające polskie grupy chrześcijańskie. Zaangażował się również we współpracę z grupą organizującą pierwsze w Polsce spotkania-rekolekcje Muzyków Chrześcijan w Dursztynie (a później w Ludźmierzu, obecnie znane jako "Strefa Chwały"). W Szczecinie założył w 1994 roku chór Deus Meus. W 1996 r. ojciec Andrzej Bujnowski i Janusz Kotarba powołali do życia kwartalnik muzyczny "RUaH", promujący kulturę młodego i spontanicznie powiększającego się środowiska muzyków chrześcijan naszego kraju. O. Andrzej jest dyrektorem programowym kwartalnika, pisze artykuły, przeprowadza wywiady z artystami, przygotowuje także płyty z piosenkami, pieśniami lub teledyskami dodawane do każdego numeru czasopisma. Zajmuje się pieśniami i muzyką liturgiczną. Jest autorem opracowań i tłumaczeń, które znalazły się w śpiewniku dominikańskim "Niepojęta Trójco", organizatorem licznych warsztatów liturgicznych dla chórów młodzieżowych. We Wrocławiu od kilku lat uczy śpiewu grupę młodych, którzy towarzyszą mu na odprawianej raz w miesiącu mszy św. z modlitwą o uzdrowienie.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.