Mieszka u św. Marty, jada z kardynałami

Papież Franciszek wciąż mieszka w Domu św. Marty. Rano odprawił tam Mszę. Wspólnie z kardynałami jada też posiłki.

Nie ma specjalnego miejsca, przysiada się do tego stolika, przy którym jest akurat wolne krzesło. Ta bezpośredniość kontaktów bez wątpienia już charakteryzuje ten pontyfikat.

Wydarzeniem szczególnie wyczekiwanym jest spotkanie dwóch papieży – nowego i emerytowanego. Do Castel Gandolfo Franciszek poleci śmigłowcem w przyszłą sobotę. Spotkanie będzie miało charakter ściśle prywatny. Benedykt XVI zaprosił Franciszka na wspólny obiad. Najprawdopodobniej weźmie w nim udział abp Georg Gänswein, który wciąż jest sekretarzem Papieża emeryta, a którego dziś Franciszek potwierdził na stanowisku prefekta Domu Papieskiego. Podobnie jak uczynił z wszystkimi dotychczasowymi szefami dykasterii Kurii Rzymskiej.

A włoskie korzenie i wybrane przez nowego Papieża imię sprawiły, że od razu podbił serca Włochów. Ponad 70 proc. ankietowanych powiedziało, że ma do niego zaufanie i jest przekonanych, że będzie umiał się uporać z problemami, które w ostatnich latach zaciążyły na wizerunku Kościoła. Połowa ankietowanych Włochów chce zarazem, by nowy Papież był mniej głową państwa a bardziej naśladowcą św. Franciszka.

Są też już pierwsze pozytywne reakcje na apel Franciszka o to, by zamiast przyjeżdżać do Rzymu na inaugurację pontyfikatu wesprzeć biednych. Rząd Flandrii - jednego z belgijskich regionów - posłuchał wezwania. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, 30 tysięcy euro belgijscy politycy chcą przekazać na cele dobroczynne.


 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • PO
  16.03.2013 22:57
  Cały świat mediów komentuje wypowiedzi nowego Papieża. Są transmitowane również przez TV Trwam. Zachęcamy do osobistego wsłuchania się w słowa nowego Ojca Świętego.

  - Gdy wyznajemy Chrystusa bez krzyża, nie jesteśmy jego uczniami - mówił Papież w Mszy św. na zakończenie konklawe. - Chciałbym, ażebyśmy my wszyscy po tych dniach łaski, mieli odwagę poruszania się w obecności Boga, budowania Kościoła na Krwi Pańskiej, która za nas na krzyżu została przelana, wyznawania jedynej chwały Jezusa ukrzyżowanego. I jeśli tak będzie, to i Kościół pójdzie naprzód – dodał Franciszek.
 • Savonarola
  16.03.2013 22:58
  A co jada? Chleb z margaryna,czy kawior?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  2°C Niedziela
  wieczór
  0°C Poniedziałek
  noc
  0°C Poniedziałek
  rano
  4°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »