„Katolicy i wszyscy ludzie dobrej woli muszą być wyczuleni na przepisy prawne, które chronią godność ludzkiego życia” – powiedział 15 czerwca kard. Raymond L. Burke.
Prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej wystąpił na Papieskim Uniwersytecie Urbaniańskim w Rzymie w ramach obchodów Dnia Evangelium Vitae.
Amerykański purpurat podkreślił szczególną rolę prawa w kulturze i nawoływał do zaangażowania katolickich rodzin w sferze politycznej, a przez to do wywierania wpływu na procesy legislacyjne. Przypomniał w tym kontekście słowa Jana Pawła II z encykliki Evangelium vitae: „(…) ustawa łamiąca naturalne prawo niewinnego człowieka do życia jest niesprawiedliwa i jako taka nie może mieć mocy prawnej”.
Kard. Burke wskazał też na ogromne znaczenie mediów w obronie życia. „Kultura śmierci postępuje w znacznej części z powodu braku informacji w społeczeństwie” – podkreślił. Zaznaczył, że należy rozwijać i wspierać te środki masowego przekazu, dla których ważna jest ochrona życia i rodziny.
Watykański prawnik zachęcił także do organizowania publicznych manifestacji w tej sprawie. Przypomniał, że inicjatywy takie popiera również Papież Franciszek, czego wyraz dał miesiąc temu, kierując przesłanie do uczestników rzymskiego „Marszu dla życia”.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.