100 mln chrześcijan zginęło za wiarę

W ciągu ostatniego wieku ponad 100 mln chrześcijan zginęło męczeńską śmiercią za wiarę. To więcej niż we wszystkich innych wiekach. Ich nieznane historie znalazły się w książce "Wiara i krew. Wielka księga męczenników XX wieku", Jamesa i Marti Hefley. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa M.

Autorzy zwracają uwagę, że niektóre z opowieści o męczennikach są powszechnie znane, np. historia o. Maksymiliana Kolbego czy ks. Jerzego Popiełuszki, jednak o wielu rzadko się mówi, chociaż są podobnie dramatyczne i poruszające - poczynając od opisów tortur stosowanych za Żelazną Kurtyną, po masakry w krajach Afryki. Dlatego podjęli się zebrania opisów i świadectw o śmierci chrześcijan, którzy ginęli z powodu wiary na całym świecie. Czytelnik znajdzie historie ofiar reżimu komunistycznego, okupacji nazistowskiej, dyktatur czy walk etnicznych. Wiele jest historii misjonarzy oraz tubylców, którzy zginęli za wiarę wraz z nimi. W przypadkach zamęczonych tubylców, jak i misjonarzy autorzy "Wiary i krwi" przytaczają kontekst polityczny, narodowy i kulturowy. Historie męczenników ułożone są w porządku geograficznym. Autorzy pominęli Stany Zjednoczone, Kanadę, Australię i Nową Zelandię, choć w tych krajach także ginęli chrześcijanie za wiarę. Książka zawiera kilka opisów męczeństwa w krajach zachodniej Europy z czasów okupacji nazistowskiej. Znajdujący się na końcu spis treści pozwala odnaleźć dany kraj

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  25°C Poniedziałek
  wieczór
  22°C Wtorek
  noc
  18°C Wtorek
  rano
  25°C Wtorek
  dzień
  wiecej »