Kilka amerykańskich grup religijnych ponowiło oczekiwania wobec władz federalnych, aby nigeryjską sektę Boko Haram zakwalifikować oficjalnie jako organizację terrorystyczną.
To reakcja środowisk chrześcijańskich w USA na brutalne ataki na chrześcijan, jakich dopuszcza się ta islamistyczna organizacja.
"Ci, którzy kontynuują zabijanie chrześcijan ze względu na religię, nie powinni być tolerowani, gdy jest możliwe podjecie kroków celem ograniczenia ludobójczego terroru" - zauważa Benjamin Bull, szef Alliance Defending Freedom, chrześcijańskiej organizacji konserwatywnej. założonej w 1994 r w Waszyngtonie.
Zwraca on uwagę, iż wskutek swych działań “Boko Haram kwalifikuje się jako zagraniczna organizacja terrorystyczna" dlatego Departament Stanu powinien podjąć odpowiednie kroki "wcześniej niż później, aby mniej ludzi traciło niepotrzebnie życie".
Alliance Defending Freedom jest współautorem raportu i petycji ws. Boko Haram, wystosowanej w lipcu br. do sekretarza stanu USA, Johna Kerry.
Według danych organizacji, na Boko Haram ciąży przynajmniej 168 aktów przemocy popełnionych wobec chrześcijan w samym tylko 2012 r.
Narodowe Konsorcjum Badań nad Terroryzmem i Odpowiedzi na Terroryzm, zakwalifikowało Boko Haram, jako drugą z najniebezpieczniejszych grup terrorystycznych w świecie, zaraz za afgańskimi Talibami.
Szacuje się że od 2009 r. z rąk Boko Haram śmierć poniosło ponad 2 tys. osób. Niektóre z ofiar zostały ścięte. Boko Haram odpowiada za porwania, przymusowe konwersje na islam, palenie kościołów, zabójstwa policjantów i wysadzanie budynków użyteczności publicznej.
Fatou Bensoud, prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego, w wypowiedzi z 5 sierpnia br. określił czyny Boko Haram, jako kwalifikujące się do bycia określonymi zbrodniami przeciw ludzkości. Sekta wzywa bowiem do czystek etnicznych i ludobójstwa chrześcijan w północnej Nigerii.
W 2011 r. zamachowiec Boko Haram dokonał zamachu na siedzibę ONZ w Abudży, zabijając ponad dwadzieścia osób. W nagraniu video powiedział, że atak jest wiadomością dla Baracka Obamy "i innych niewiernych".
Sieci trzech krajów pracują obecnie w tzw. trybie izolowanej wyspy.
Uruchomiono tam specjalny numer. Asystenci odpowiadają w ciągu 48 godzin.
Potępił prawo pozwalające na konfiskatę ziemi białych farmerów w RPA.
Zrewanżował się w ten sposób za podobną decyzję Bidena wobec niego w 2021 roku.
W tej chwili weszliśmy w okolice deficytu w rachunku bieżącym.
Do końca roku oczekuje się w Rzymie ponad 30 mln turystów i pielgrzymów.
Nie mamy o nich żadnych informacji, a wy niczego nie robicie - wykrzykiwały.
Nowe pojawienie się wirusa i stan epidemii ogłoszono w zeszłym tygodniu.