„Niech życie każdego z nas stanie się otwartą księgą, z której spotykający nas ludzie będą mogli wyczytać Dobrą Nowinę o miłości Boga do człowieka” – mówił bp Damian Muskus OFM. Krakowski biskup pomocniczy był kapitanem trzeciego rejsu ewangelizacyjnego po Wiśle, który odbył się 20 września w Krakowie.
Pallotyńska inicjatywa ewangelizacyjna cieszy się niemalejącą popularnością. 20 września statek Nimfa zabrał na pokład komplet pasażerów. Wydarzenie mogli także na żywo śledzić słuchacze radia Nowohuckie.pl i telewizji Misericordia.
Kapitanem trzeciego rejsu ewangelizacyjnego po Wiśle był biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej o. Damian Muskus OFM. Biskup odczytał na początku dwa fragmenty Pisma Świętego – listę ośmiu błogosławieństw z Ewangelii wg św. Mateusza uzupełnił słowami Jezusa z Ewangelii wg św. Łukasza, gdzie czytamy, że błogosławieni są ci, „którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je”.
Następnie bp Muskus tłumaczył zebranym sens głoszenia kerygmatu do osób wierzących. „Czynimy to, żeby wierzący mogli doświadczyć duchowego odrodzenia. Stale głosimy Dobrą Nowinę, by mogli doświadczyć eksplozji radości, która płynie z wyznawanej i przeżywanej wiary. By obudzić i ożywić wiarę w sercach tych, których wiara przygasła, stała się ospała, niemrawa. Człowiek ciągle potrzebuje nowych bodźców – do życia, do działania, do tworzenia. Potrzebuje ich także, by ożywić swoje życie wewnętrzne. Te bodźce niesie ze sobą Dobra Nowina o zbawieniu” – mówił bp Muskus.
Hierarcha zaznaczył, że kazanie na górze jest formą nowotestamentowego dekalogu, a wszystkie jego przykazania stanowią pozytywną zachętę do życia wg Jezusowych wskazań. Podkreślił także rolę Maryi, która jest wzorem słuchania i wypełniania Słowa Bożego. „Żeby być głosicielem Słowa, trzeba – tak jak Maryja – kochać Słowo. Do takiego miłowania powołany jest każdy, bez wyjątku” – mówił bp Muskus, który zaznaczył, że idealne głoszenie Słowa musi być na wzór głoszenia Go przez Jezusa.
W ostatniej części została przywołana postać św. Franciszka z Asyżu. Bp Muskus podkreślił, że patron jego zakonu Ewangelię uczynił regułą swojego życia i życia swoich współbraci. „W historii Franciszek doczekał się wielu przydomków. Mówi się o nim także jako 'rzuconej w świat karcie Ewangelii'. Chciałbym wam życzyć, by do karty Ewangelii, którą swoim życiem zapisał św. Franciszek zostały dołączone te pisane waszym życiem. Niech życie każdego z nas stanie się otwartą księgą, z której spotykający nas ludzie będą mogli wyczytać Dobrą Nowinę o miłości Boga do człowieka, o Jego nieskończonym miłosierdziu dla powracających do domu marnotrawnych synów, o miejscach w niebie przygotowanych dla ludzi cichych, ubogich, pokornych, pokój czyniących, słuchających Słowa Bożego i zachowujących Je w swoim życiu” – zakończył bp Muskus.
Trzeci rejs ewangelizacyjny po Wiśle już tradycyjnie zakończył się modlitwą uwielbienia, w czasie której chętni mogli podejść do krzyża, zapalić świecę i wyznać Jezusa swoim Panem i Zbawicielem. Organizatorzy dziękując biskupom za obecność i głoszone Słowo Boże wręczyli im symboliczne wiosła i czapki kapitańskie.
Ewangelizacja na barce, czyli rejsy ewangelizacyjne statkiem po Wiśle to cykl spotkań, które mają na celu głoszenie Dobrej Nowiny o Jezusie i możliwość decyzji o przyjęciu Go jako swojego osobistego Pana i Zbawiciela. Organizatorami rejsów są Radio nowohuckie.pl wraz z Pallotyńską Wspólnotą Ewangelizacyjną oraz Krakowska Żegluga Pasażerska.
Kapitanami poprzednich rejsów ewangelizacyjnych byli bp Grzegorz Ryś i ks. Michał Olszewski SCJ. Kolejna ewangelizacja na barce już 24 października.
"Musimy odpowiednio zwiększyć liczbę personelu w brygadach zmechanizowanych".
Podczas godzinnego przemówienia Trump w większości ponowił swoje wyborcze obietnice.
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.