Chiny-Belgia: Kościelna współpraca

Możliwości ewangelizacji we współczesnym świecie oraz rozwój współpracy między Kościołami belgijskim i chińskim to główny cel rozpoczętej 31 marca wizyty delegacji episkopatu Belgii w Chinach.

Ma ona charakter wyłącznie duszpasterski, a w jej programie przewidziano spotkania zarówno z Kościołem działającym oficjalnie, jak też z nie uznawanym przez władze – podkreślono w komunikacie opublikowanym w Brukseli. Delegacji przewodniczy kard. Godfried Danneels. W jej skład wchodzą czterej inni biskupi, sekretarz episkopatu oraz przedstawiciele niektórych zakonów. Jak zapewniono, data podróży jest całkowicie przypadkowa. Podczas dwutygodniowego pobytu przedstawiciele belgijskiego Kościoła poznają chińskie zabytki, odwiedzą wspólnoty zakonne i seminaria duchowne, spotkają się z wiernymi w Liaoning i Laohugou, a w Pekinie z duchowieństwem. „Belgijscy biskupi pragną się spotkać ze wspólnotą żywego Kościoła i pomóc w przezwyciężaniu istniejących w nim podziałów” – podkreślono w komunikacie. Kościelna współpraca chińsko-belgijska została nawiązana przed dwudziestu laty, a jej koordynatorem jest Uniwersytet Katolicki w Lowanium. Na jego zaproszenie na przełomie listopada i grudnia przebywała w Europie grupa biskupów i księży z Chin. Obecna wizyta biskupów belgijskich jest pierwszą od trzech lat. Poprzednia została przerwana w związku ze śmiercią Jana Pawła II.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  19°C Środa
  rano
  23°C Środa
  dzień
  24°C Środa
  wieczór
  21°C Czwartek
  noc
  wiecej »