Chile: Dyskusja o prawie do niedzielnego odpoczynku

Kościół w Chile poparł inicjatywę ustawodawczą mającą zagwarantować prawo do cotygodniowego odpoczynku. Biskupi przypomnieli, że niedziela służy dobru człowieka i rodziny. Opinię Kościoła 30 lipca przekazali senackiej komisji pracy przedstawiciele episkopatu.

Przedstawiony chilijskiemu senatowi dokument przygotowała komisja „Iustitia et Pax”. Podkreślono w nim, że Kościół opowiada się za zagwarantowaniem odpoczynku niedzielnego, wychodząc od zasad wiary chrześcijańskiej, którą wyznaje większość Chilijczyków. Równocześnie kieruje się godnością osoby i pracy ludzkiej. Przypomniano, że świąteczny odpoczynek pozwala nie tylko na wytchnienie od pracy, ale na szerszy rozwój człowieka w takich dziedzinach, jak kultura, sport, kontakt z przyrodą. Projektowana ustawa winna uwzględniać te aspekty. Zapewniając odpoczynek niedzielny, będzie też służyła wzbogaceniu życia rodzinnego. Ponadto zwrócono uwagę, że według nauki Kościoła istotniejsze niż samo wstrzymanie się od pracy w niedzielę jest to, by w tym dniu czcić Boga wspólnie z rodziną i całą wspólnotą. „Są tacy, co w niedzielę nie pracują, a jednak są dalecy od czci Bożej Są też tacy, którzy z różnych powodów zmuszeni są w niedzielę pracować. Należy im ułatwić spełnienie w tym dniu obowiązku uczczenia Boga” – czytamy w dokumencie chilijskiego episkopatu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  18°C Wtorek
  rano
  25°C Wtorek
  dzień
  26°C Wtorek
  wieczór
  23°C Środa
  noc
  wiecej »