Warsztaty multikulturowe dla dzieci i młodzieży pod Warszawą

Organizatorzy przedsięwzięcia - Nieformalna Grupa Animatorów i Artystów, chcą zapełnić „lukę kulturalno-oświatową na terenie wielu małych miejscowości w Polsce.

Dwutygodniowe warsztaty odbędą się w XIX-wiecznym skansenie, którego właścicielem jest aktor filmowy i teatralny Wojciech Siemion. Z dziećmi i młodzieżą pracować będą wolontariusze z Polski, a także z krajów europejskich: Irlandii, Ukrainy, Chorwacji, Hiszpanii, Włoch oraz Mołdawii. Dla uczestników wydarzenia ma to być okazją do poznania i wykształcenia w sobie otwartości na inne kultury. Tegoroczne warsztaty nawiązują bowiem do obchodów Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego. W programie przewidziany jest czas na zabawy, gry terenowe i symulacyjne, aktywności artystyczno-sportowe czy performance międzykulturowy. Pomysłodawcami i organizatorami wydarzenia są pedagodzy, młodzi artyści i animatorzy kultury. W realizacji projektu pomagają firma Inter Cars S.A., Gmina Żabia Wola, pracownia terapeutyczno-artystyczna Mamami w Petrykozach, a także Stowarzyszenie Jeden Świat z Poznania reprezentujące międzynarodową organizację Sernice Civil International. Nieformalna Grupa Animatorów i Artystów działa od dwóch lat. Pierwszy projekt warsztatów przeprowadziła na terenie Petrykoz w roku 2007. Spotkał się on wtedy z ogromnym zainteresowaniem uczestników, lokalnych władz i społeczności. Codziennie w zajęciach brało udział ok. 30 osób. Członkowie grupy są zgodni, że inicjatywy tego typu są potrzebne na terenie wielu małych miejscowości i wsi w Polsce. Często są jedyną alternatywą spędzenia wolnego czasu i szansą dla dzieci i młodzieży na poznanie własnych umiejętności, talentów, budowania poczucia własnej wartości oraz integracji z innymi. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Również organizatorzy, goście, praktykanci pracują podczas projektu jako wolontariusze. Autorkami projektu są animatorki kultury: Anna Walczak, Aleksandra Sztajerwald, Monika Prus.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  18°C Wtorek
  rano
  25°C Wtorek
  dzień
  26°C Wtorek
  wieczór
  23°C Środa
  noc
  wiecej »