Włochy: Wspólnota im. Jana XXIII ostrzega przed Halloween

Świętowanie Halloween oznacza wielbienie szatana, twierdzi włoska Wspólnota im. Jana XXIII z Rimini. Wzywa ona „świat katolicki, rodziców i wszystkich, którzy wierzą w wartości życia" do bojkotu tych obchodów.

Wywodzą się one „z kultury ezoteryczno-satanistycznej, prowadzącej ludzi do uprawiania czarów, spirytyzmu i satanizmu”, przeradzając się „w niektórych sektach w ofiary rytualne, porwania i przemoc” – twierdzą członkowie organizacji. W swym apelu przypominają, że „Halloween to dla satanistów najmagiczniejszy dzień w roku”, któremu towarzyszą „czarne msze, inicjacja magiczno-ezoteryczna oraz wprowadzenie w spirytyzm i czary”. Stojący na czele stowarzyszenia Giovanni Paolo Ramonda wzywa wychowawców i rządzących, by zniechęcali młodzież i dzieci do udziału w spotkaniach z tej okazji. Jego zdaniem „nie wolno promować święta, które wysławia makabrę i grozę”. Wspólnota, którą założył kilka lat temu zmarły przed rokiem ks. Oreste Benzi, zajmuje się pomocą imigrantom, łącznie z nielegalnymi, a ostatnio pomaga zwłaszcza młodym kobietom i dziewczętom zmuszanym do nierządu. Ks. Benzi był kiedyś z grupą "wyzwolonych z ulicy" na audiencji u Jana Pawła II. Wspólnota z Rimini zabiegała o walkę z prostytucją także poprzez karanie klientów, z radością więc przyjęła dekret rządowy w tej sprawie. Ostatnio zainteresowała się także walką z sektami.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  27°C Sobota
  wieczór
  24°C Niedziela
  noc
  19°C Niedziela
  rano
  27°C Niedziela
  dzień
  wiecej »