Jasna Góra: Nie dla podziału na biednych i bogatych

Modlitwa w intencji chorych i cierpiących, pracowników Służby Zdrowia oraz godnego przeprowadzenia w Polsce reform trwa na Jasnej Górze. Zanosi ją ponad 200 kapelanów posługujących w szpitalach, hospicjach i domach opieki społecznej. Księża odprawiają doroczne rekolekcje, którym towarzyszy refleksja, „jak otoczyć troską życie".

Dni skupienia prowadzi ks. Piotr Krakowiak, Krajowy Duszpasterz Hospicjów, który zachęca kapłanów do większego zaangażowania w przygotowanie świeckich do pełnienia wolontariatu w miejscach, gdzie człowiek cierpi. Obecny na rekolekcjach przewodniczący Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia przy Episkopacie Polski podkreśla, że wobec zawirowań wokół reformy w ochronie zdrowia spotkanie jest wyjątkową okazją do wspólnotowej modlitwy. „My składamy ten dar, którego inni nie mogą złożyć w takim stopniu, bo odprawiamy Mszę św. za Służbę Zdrowia, za chorych, cierpiących, za pracowników, którzy służą - powiedział bp Stefan Regmunt. – Ten dar zmierza ku temu, by mądrze i dla dobra wszystkich rozwiązywać te trudne problemy”. „Za ludem Bożym” bp Regmunt wyraził zaniepokojenie niebezpieczeństwem podziału usług medycznych dla biednych i bogatych. Wezwał do ewangelicznego myślenia o bliźnim i zapewnił, że choć droga dostępu kapelanów szpitalnych do łóżek chorych po reformie może być trudniejsza, Kościół z tej służby nie zrezygnuje.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  20°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  19°C Środa
  noc
  18°C Środa
  rano
  wiecej »