Moskwa: Spotkanie delegacji PAKP z patriarchą Cyrylem

W patriarszych apartamentach w soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie, odbyło się spotkanie patriarchy Moskwy i całej Rusi Cyryla z oficjalną delegacją Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, przybyłą na uroczystość intronizacji nowego zwierzchnika rosyjskiej Cerkwi - inform,uje prawosławny serwis www.cerkiew.pl.

Na czele polskiej delegacji stanął metropolita warszawski i całej Polski Sawa. W jej składzie znalazł się także arcybiskup białostocki i gdański Jakub, proboszcz parafii św. Jana Klimaka w Warszawie, ks. Mikołaj Lenczewski i hierodiakon Paweł Tokajuk. Delegacja przybyła do Moskwy wieczorem 30 stycznia. Wzięła udział w molebniu przed relikwiami św. Tichona w Monasterze Dońskim, a także w nabożeństwie poświęconym pamięci patriarchy Aleksego II w soborze Objawienia Pańskiego w Jełochowie. Główne uroczystości intronizacyjne odbyły się 1 lutego - przypomina www.cerkiew.pl Nowy patriarcha spotkał się z przedstawicielami PAKP po okolicznościowym przyjęciu. W spotkaniu wziął udział także zastępca przewodniczącego Wydziału Kościelnych Stosunków Zewnętrznych PM biskup jegoriewski Marek, biskup krasnogorski Sawa i sekretarz Wydziału Kościelnych Stosunków Zewnętrznych Patriarchatu Moskiewskiego ks. Mikołaj Bałaszow. Patriarcha Cyryl podkreślił szczególną bliskość rosyjskiej i polskiej Cerkwi i ich ścisłą współpracę. Podziękował również przedstawicielom PAKP za udział w intronizacji.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  29°C Sobota
  wieczór
  25°C Niedziela
  noc
  21°C Niedziela
  rano
  29°C Niedziela
  dzień
  wiecej »