O położenie kresu przemocy w Meksyku zaapelowali do władz biskupi tego kraju. Specjalne oświadczenie w tej sprawie złożyło prezydium episkopatu.
Chodzi szczególnie o stan Michoacan, gdzie toczy się niemal regularna wojna gangów narkotykowych z policją i między sobą. Przy bezradności władz państwowych w wielu miejscach ludzie biorą sprawy bezpieczeństwa we własne ręce, tworząc w mniejszych miejscowościach uzbrojone oddziały straży obywatelskiej. Tymczasem to właśnie państwo powinno dbać o ich bezpieczeństwo.
Biskupi wzywają zatem władze do skuteczniejszego zwalczania przestępczości, której ofiarą padają coraz częściej również ludzie Kościoła. Składają zarazem wyrazy uznania tym duchownym i świeckim, którzy mimo zagrożenia angażują się na rzecz pokoju. „Z naszej strony potwierdzamy zaangażowanie Kościoła katolickiego w troskę duszpasterską o ofiary przemocy i w odbudowę tkanki społecznej poprzez wspieranie kultury poszanowania prawa i pokoju” – czytamy w oświadczeniu meksykańskiego episkopatu.
"Czuję się prawdopodobnie tak, jak Polacy, gdy wybrano św. Jana Pawła II."
Ustalenia, które pozwalają na wwóz większości ukraińskich towarów do UE bez cła tracą moc 6 czerwca.
Mieszkańcy regionów terroryzowanych przez zbrojne bandy założyli w stolicy "obóz protestacyjny".
Malijskie Siły Zbrojne (FAMA) wraz z rosyjskimi najemnikami aresztowały ok 100 mężczyzn.
Turecka policja zatrzymała 97 studentów Uniwersytetu Bosforskiego w Stambule .
Specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy gen. Keith Kellogg mógł dokonać nadinterpretacji.