Mimo medialnej kampanii ośmieszającej głosy przeciw gender, Polacy myślą samodzielnie.
Rady miast w Ostrołęce i Łapach na Podlasiu, a także samorządy powiatowe w Piasecznie i Jaworze na Dolnym Śląsku, podjęły uchwały w sprawie ideologii gender. W Kielcach natomiast przygotowano obywatelski projekt uchwały sprzeciwiający się próbom seksualizacji dzieci i promocji sprzecznych z naturą zachowań seksualnych. Dziś podobny projekt trafi do rady miasta Białegostoku.
Radni z Piaseczna w przyjętej uchwale ostrzegli, że gender niszczy integralność płci i rodzinę. Zaprotestowali przeciwko uzależnianiu przyznawania środków unijnych od promowania tej ideologii. Sprzeciwili się też odbieraniu rodzicom prawa do wychowywania dzieci zgodnie z najważniejszymi wartościami, jakie wyznają, co jest sprzeczne z Konstytucją.
W większości wymienionych miast głosowanie nad uchwałą poprzedziła burzliwa dyskusja. Radny SLD z Łowicza Ryszard Szmajdziński przekonywał, że głosowanie w tej sprawie nie leży w kompetencjach Rady Miejskiej. Za przyjęciem uchwały byli najczęściej radni PiS, przeciwko głosowali przedstawiciele SLD. W Ostrołęce i Łowiczu część reprezentantów PO odmówiła udziału w głosowaniu.
Fakt, że mimo medialnej kampanii ośmieszającej niemal każdy głos przeciwko gender, udało się przyjąć tego typu „oddolne” uchwały w kolejnych polskich miastach, nastraja optymistycznie. Oznacza to bowiem, że Polacy nie utracili zdolności samodzielnego myślenia i potrafią iść pod prąd modnym ideologiom, jeśli są one groźne.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.