Trwają też międzyreligijne modlitwy o to, by nie doszło tam do przelewu krwi.
W Eupatorii odbyło się spotkanie Miejskiej Rady Wyznaniowej Pokój Zgoda Jedność. Uczestniczył w nim o. Krzysztof Buzikowski OMI, proboszcz rzymskokatolickiej parafii w tym mieście.
„Od wielu tygodni modliliśmy się o pokój na Ukrainie. Modlitwą ogarnialiśmy wydarzenia na Majdanie. Teraz szczególnie modlimy się za Krym, o to, by zwyciężył pokój i zrozumienie. W tym czasie Wielkiego Postu nasze modlitwy, post i wyrzeczenia ofiarujemy właśnie w intencji pokoju” – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Buzikowski. W jego parafii trwają obecnie rekolekcje wielkopostne, w których uczestniczą też grekokatolicy. „Wspólnie modlimy się o pokój i dzielimy naszymi troskami. Mieszkańcy Krymu są zaniepokojeni tym, co przyniesie przyszłość” – podkreśla polski misjonarz oblat.
Miejska Rada Wyznaniowa Eupatorii wezwała wszystkich do zachowania zgody między narodami i wyznaniami. Przypomniała zarazem, że na Krymie mieszkają przedstawiciele ponad 80 narodowości, które w ciągu wieków żyły w zgodzie i przyjaźni. Rada zdecydowania sprzeciwiła się też oderwaniu Krymu od Ukrainy.
Co najmniej 13 osób zginęło, a 73 zostały ranne w wyniku działań policji wobec demontrantów.
Główny cel reżimu jest jasny: ograniczyć wszelkie formy swobody wypowiedzi.
Spędzili oni na stacji kosmicznej Tiangong (Niebiański Pałac) 192 dni.
Dom dla chrześcijan, ale życie w nim codzienne staje się trudniejsze i niepewne.
Papież Franciszek mówił wcześniej, że oboje kandydaci są przeciwko życiu.
"Brawo, feldmarszałku" - napisała caryca Katarzyna II w liście gratulacyjnym.