Jego strona reklamuje książkę promującą „Gender Mainstreaming w przedszkolu”.
- By nadać naszemu społeczeństwu nową strukturę, trzeba zacząć od jego najmniejszych członków. Dziewczynkom i chłopcom należy przekazywać te struktury najwcześniej, jak to możliwe. Dlatego Gender Mainstreaming należy do pedagogiki wczesnej edukacji - można przeczytać w opisie książki „Gender Mainstreaming w przedszkolu autorstwa Tanji Dräger. Autorka „daje nam obraz politycznej strategii Gender Mainstreaming i odnosi ją do konkretnych działań w zakresie pracy społecznej, w ramach pracy w przedszkolu”. Książkę poleca na swoich stronach niemiecka Caritas.
Wielu katolików wysyła maile protestacyjne przeciwko umieszczeniu opisu pozycji na tej książki. Biuro Prasowe niemieckiego Caritas opracowało nawet standaryzowaną odpowiedź: - „Gender Mainstreaming” oznacza takie kształtowanie ofert i usług, które nie dyskryminują żadnej z płci i uwzględniają na równi interesy zarówno chłopców i mężczyzn, jak i dziewcząt i kobiet. Takie podejście wspiera swoim stanowiskiem wobec relacji między płciami papież Franciszek. Także Niemiecki Związek Caritas nie widzi w tym sprzeczności z chrześcijańskim obrazem człowieka - można w niej przeczytać.
To bardzo ciekawe, bowiem do tej pory papież Franciszek nie wypowiadał się publicznie na temat gender. Co więcej, zdaniem biskupa pomocniczego Salzburga, Andreasa Launa, miał powiedzieć podczas ostatniej wizyty ad limina austriackich biskupów, iż „ideologia gender jest demoniczna”.
Konferencja odbywała się w dniach od 13 do 15 listopada w Watykanie.
Minister obrony zatwierdził pobór do wojska 7 tys. ortodoksyjnych żydów.
Zmiany w przepisach ruchu drogowego skuteczniej zwalczą piratów.
Europoseł zauważył, że znalazł się w sytuacji "dziwacznej". Bo...