W Lublinie odbywa się II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Z różnych części Polski rodziny przyjechały, by pokazać, że warto mieć dużą rodzinę, by rozmawiać o problemach, z jakimi się borykają i zwyczajnie być razem, odpocząć i się zintegrować.
Zapisując się na zjazd uczestnicy wybierali punkty programu w których chcieliby uczestniczyć. Były warsztaty dotyczące zarówno komunikacji w rodzinie, jak i dogadania się z nastoletnimi dziećmi oraz takie jak dobrze wychowywać i jak ulepszać swoje relacje w małżeństwie. Ważnym tematem były kwestie ekonomiczne w dużych rodzinach oraz przedstawienie pomysłu dotyczącego bonu edukacyjnego. Postulaty nie były nowe. Od dawna Związek Dużych Rodzin 3 plus przedstawia rozwiązania, których wprowadzenie ułatwiłoby życie rodzinom.
Głównymi zasadami polityki rodzinnej powinno być upodmiotowienie materialne rodzin wychowujących dzieci oraz zasada wolnego wyboru. Zasady te są związane z zaufaniem do rodzin, które dokonują racjonalnych wyborów takich wariantów, jakie z ich perspektywy są najlepsze - uważają przedstawiciele dużych rodzin. - Jesteśmy zdania, że w rozwiązaniach szczegółowych nigdy dość elastyczności i różnorodności. Dobrym tego przykładem są stosowane przez wiele samorządów Karty Dużych Rodzin, dostosowane do lokalnych warunków i możliwości, których beneficjentami są nie tylko duże rodziny, ale też całość społeczności lokalnej, przedsiębiorcy i samorządy. Nie tylko rodzina jest beneficjentem polityki rodzinnej, jest nim także państwo – popyt tworzony przez rodziny wspiera rozwój gospodarczy i generuje miejsca pracy.
Dlatego rodziny postulują:
Oprócz poważnych dyskusji podczas zjazdu był przede wszystkim czas na rozmowy, bycie ze sobą, spotkanie z innymi rodzinami. Ci, którzy przyjechali do Lublina z innych części Polski mogli zwiedzić Lublin. Dla najmłodszych, który na zjeździe było około 800 przygotowano wiele atrakcji poczynając od wspólnych zabaw, przez warsztaty, wycieczki, po naukę żonglerki czy grę w szachy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.