„Golgota Picnic” w prokuraturze

Posłowie PiS złożyli dzisiaj zawiadomienie do prokuratury w sprawie kontrowersyjnej sztuki „Golgota Picnic” Rodriga Garcii.

Zdaniem posłów Małgorzaty Sadurskiej i Andrzeja Jaworskiego z Parlamentarnego Zespołu do spraw Przeciwdziałania Ateizacji Polski, podczas przedstawiania tekstu sztuki i jej nagrań doszło do popełnienia przestępstwa z art. 196 Kodeksu karnego, czyli obrazy uczuć religijnych i publicznego znieważenia przedmiotu czci religijnej. W zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa napisali oni: „«Golgota Picnic» to obrazoburcze dzieło. Ta pseudosztuka pełna jest obscenicznych scen, przepełnionych pornografią i wulgaryzmami. Kpi z Chrystusa, jego męki i śmierci na krzyżu. Ukazuje Syna Bożego jako egoistę i oszusta. W okropny sposób godzi w chrześcijaństwo, zarzucając religii m.in. sprzyjanie wykorzystywaniu nieletnich. Obraża Boga, jest bluźnierczą profanacją najważniejszego symbolu religijnego jakim jest krzyż, który dla nas i dla wszystkich osób wierzących jest znakiem wiary, a wyśmiewana i wyszydzana męka pańska jest symbolem miłości Boga do człowieka”.

Sztuka teatralna „Golgota Picnic” miała pojawić się na Festiwalu Malta w Poznaniu, jednak w wyniku protestów środowisk katolickich została usunięta z programu. Reakcją artystów na tę sytuację były projekcje filmów z nagraniem sztuki oraz publiczne odczytywanie tekstu utworu w różnych miastach Polski. Działania te wywołały ponowne protesty katolików.

«« | « | 1 | » | »»
 • świadek
  01.07.2014 16:35
  Plaga samobójstw! Zwyczajnym, prostakiem, człowiekiem prymitywnym jest ten który handluje wartościami ciężko wypracowanymi od wielu pokoleń przelaną krwią i potem przez własnych przodków. Platforma Obywatelska w handlowaniu jest niezastąpiona w stosunkowo krótkim czasie sprzedała dorobek gospodarczy państwa polskiego a teraz handluje wartościami moralnymi, kulturo obyczajowymi. Wszystko precyzyjnie odgrywa się jak w zapomnianych ,,taśmach Geremka'". W 2013 roku rekordowa od 20 lat liczba Polaków popełniła samobójstwo. Na ten krok zdecydowało się ponad 6000 osób. Takie dane przedstawiła Komenda Główna Policji.
  W ciągu ostatnich 20 lat Polacy jeszcze nigdy nie zabijali się tak często jak w ubiegłym roku. Życie odebrało sobie 6097 Polaków, z czego 5193 to mężczyźni a 903 kobiety.
  Dla rządu Donalda Tuska powinien być to powód do ogromnego wstydu. To pod jego okiem tylu Polaków zostało przywiedzionych na skraj wytrzymałości i w efekcie odebrali sobie życie. Zbliżona liczba Polaków pozbawiała się życia jedynie w latach 90. Najwięcej osób popełniło wówczas samobójstwo w 1997 roku było to 5614 naszych rodaków. A przecież o i tak mniej niż w 2013 roku, u szczytu propagandy sukcesu.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  25°C Czwartek
  wieczór
  23°C Piątek
  noc
  19°C Piątek
  rano
  27°C Piątek
  dzień
  wiecej »