Obraduje Rada Kardynałów

We wszystkich sesjach uczestniczy Ojciec Święty. Rada przygotowuje reformę Kurii Rzymskiej.

Rozmawiano już o Gubernatoracie Państwa Watykańskiego, Sekretariacie Stanu oraz o „banku watykańskim”, czyli IOR. W związku z tym do udziału w dyskusji zostali zaproszeni członkowie kardynalskiej rady nadzorczej banku.

Opowiadając dziennikarzom o przebiegu obrad, watykański rzecznik stanowczo zaprzeczył prasowym pogłoskom o rzekomo krytycznej ocenie poczynań aktualnego prezesa IOR-u Ernsta von Freyberga.

„IOR znajduje się w fazie przejściowej i w ciągłym rozwoju – zaznaczył włoski jezuita. – Wszystko to przebiega w sposób naturalny i spokojny. Wkład Ernsta von Freyberga zasługuje na głębokie uznanie i jest oceniany pozytywnie. Dodatkowych wyjaśnień można, a nawet należy się spodziewać w przyszłym tygodniu po spotkaniu Rady Ekonomicznej, które odbędzie się w sobotę”.

Ks. Lombardi zaznaczył ponadto, że przygotowania do reformy Kurii Rzymskiej wciąż pozostają na etapie zbierania informacji i swobodnej wymiany opinii. Nie ma jeszcze żadnych konkretnych projektów zmian. Watykański rzecznik podał też, że Papież doprecyzował status kardynała sekretarza stanu, który od pewnego czasu uczestniczy w posiedzeniu Rady. Franciszek postanowił, że będzie on pełnoprawnym członkiem tego gremium. Od dziś nie należy więc mówić o radzie ośmiu, lecz dziewięciu kardynałów – powiedział watykański rzecznik.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  23°C Środa
  dzień
  24°C Środa
  wieczór
  21°C Czwartek
  noc
  18°C Czwartek
  rano
  wiecej »