Jedna z feministycznych stron internetowych prowadzi akcję na rzecz usunięcia prof. Bogdana Chazana z Rady Naukowej Medicover. Napisz do tej firmy list z poparciem dla profesora!
Firma zadeklarowała wcześniej, że "prof. Bogdan Chazan pozostaje członkiem Rady Naukowej Medicover, w której konsultował zadania związane z opracowywaniem procedur działań medycznych z zakresu ginekologii i położnictwa. Wiedza i doświadczenie kliniczne prof. Bogdana Chazana w tej dziedzinie są niepodważalne i nie powinny być kwestionowane. Zadania prof. Bogdana Chazana w Radzie nie dotyczą i nigdy nie dotyczyły spraw, które mogłyby wywołać jakiekolwiek wątpliwości natury etycznej."
To oświadczenie wywołało oburzenie feministek. Zorganizowały akcję wysyłania do Medicover maili z żądaniem usunięcia profesora z Rady. Informacja o akcji ma około 800 "lajków" na Facebooku. Jak powiedziała nam rzeczniczka Medicover, wczoraj od godz. 18.00 do firmy wpłynęło 18 listów w tej sprawie, dziś przysyłane są kolejne.
My proponujemy wysyłanie do firmy maili z wyrazami poparcia dla profesora, zwłaszcza od klientów i klientek Medicover. Nie pozwólmy, by godna postawa moralna stała się przyczyną zawodowego wykluczenia lekarza, którego kompetencje i dokonania w dziedzinie opieki nad matkami i ich dziećmi są nie do przecenienia. Gdyby prof. Chazan został usunięty z Rady Medicover, byłby to bardzo zły sygnał dla pozostałych ginekologów.
Dlatego proponujemy wysyłanie na adres: dok@medicover.pl listów o takiej na przykład treści:
Szanowni Państwo! Cieszę się, że firma, która troszczy się o moje zdrowie (ewentualnie: mojej rodziny), utrzymuje w swej Radzie Naukowej prof. Bogdana Chazana - znakomitego lekarza, który postanowił dbać o życie i zdrowie wszystkich swych pacjentów: zarówno tych narodzonych, jak i nienarodzonych. Taka postawa buduje moje zaufanie do Waszej firmy. Wierzę, że zaufanie to nie zostanie naruszone i nie ulegną Państwo ideologicznym naciskom, które nie mają nic wspólnego z medycznymi kompetencjami pana prof. Chazana.
Zobacz też: Wywiad rzeka z prof. Chazanem
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.