18 egzekucji za kolaborację z Izraelem

Za stracenia kolaborantów w Strefie Gazy odpowiedzialny jest Hamas.

W sumie 18 mężczyzn oskarżonych o kolaborację z Izraelem zostało zabitych w piątek w Strefie Gazy; siedmiu z nich rozstrzelano publicznie - poinformowali świadkowie i media związane z radykalnym palestyńskim Hamasem.

Jedenastu domniemanych informatorów zostało rozstrzelanych w siedzibie policji w mieście Gaza - poinformował prowadzony przez Hamas portal Al-Rai. Mężczyźni byli wcześniej sądzeni przez tamtejszy wymiar sprawiedliwości.

Siedmiu kolejnych mężczyzn zostało zastrzelonych publicznie na placu w pobliżu meczetu Al-Omari w centrum Gazy. Według świadków agencji AFP zostali oni zastrzeleni przez uzbrojonych mężczyzn w mundurach Brygad Ezedina as-Kasama, czyli zbrojnego skrzydła Hamasu.

Stracono ich na oczach wiernych, którzy uczestniczyli w piątkowych modłach w najważniejszym meczecie miasta Gaza.

Do egzekucji domniemanych informatorów doszło dzień po zabiciu przez izraelskie wojsko trzech ważnych dowódców wojskowych Hamasu w ataku z powietrza na dom w Rafah, w południowej części Strefy Gazy. Hamas zapowiedział wówczas odwet.

Izraelski wywiad częściowo polega na informatorach w celu ustalenia miejsca pobytu liderów Hamasu.

Według palestyńskiego prawa kolaboranci, mordercy i handlarze narkotyków podlegają karze śmierci. Teoretycznie każdą egzekucję musi zaaprobować palestyński prezydent Mahmud Abbas; faktycznie jednak wyroki zatwierdza Hamas, który kontroluje Strefę Gazy.

Hamasowski portal Al-Madżd relacjonuje, że "ruch oporu", jak określa się zbrojne ugrupowanie w Gazie walczące z Izraelem - na czele z Hamasem, wzmocnił "walkę w terenie przeciwko kolaboracji z morderczym wrogiem".

Izrael rozpoczął 8 lipca operację militarną w Strefie Gazy uzasadniając ją kolejnymi atakami rakietowymi przypuszczanymi stamtąd na państwo żydowskie. Od rozpoczęcia ofensywy powietrznej, a następnie lądowej w Strefie Gazy zginęło 64 izraelskich żołnierzy, a także trzech cywilów. Po stronie palestyńskiej życie straciło ponad 2 tys. ludzi; w zdecydowanej większości są to cywile, a wśród nich ponad 550 dzieci.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Bolek
  22.08.2014 17:49
  Czemu tak się bulwersujecie? Zrobili to, co Kedyw w czasie wojny. Niestety, palestyńskie organizacje są przeżarte żydowskimi agentami (dlatego te ataki w czasie rozejmu - żeby pokazać, że Palestyńczycy, to zwierzęta i nic nie uszanują) i eliminacja takich konfidentów to jest być albo nie być narodu palestyńskiego. Co w tym dziwnego?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  8°C Piątek
  noc
  5°C Piątek
  rano
  9°C Piątek
  dzień
  10°C Piątek
  wieczór
  wiecej »