Zbliża się czas łaski

Mszy św. przed sanktuarium przewodniczył bp Piotr Libera. W uroczystościach uczestniczyło około 4 tysięcy wiernych z diecezji płockiej.

Na przykościelnym placu w Smardzewie odbyła się Msza św., której przewodniczył i kazanie wygłosił bp Libera. Nabożeństwo pod pogodnym niebem zgromadziło rzesze wiernych z różnych stron diecezji płockiej i było centralnym punktem pielgrzymki kół Żywego Różańca.

- Spotkaliśmy się dziś w tym smardzewskim sanktuarium, aby po raz trzeci przeżyć diecezjalną pielgrzymkę kół Żywego Różańca. Spotkaliśmy się w tej wielkiej rodzinie różańcowej, aby wspólnie się modlić, oddawać cześć Królowej Różańca Świętego, a przez Jej wstawiennictwo kierować przed Boży tron nasze wspólne i indywidualne prośby - mówił biskup płocki. 

Bp Libera w czasie Mszy św. zapowiedział peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W Smardzewie uroczyście rozpoczął nowennę. Częstochowski wizerunek Maryi przybędzie do płockiej diecezji w czerwcu 2015 r. Przez rok odwiedzi wszystkie wspólnoty parafialne.  

- Już wkrótce nasza diecezja będzie przeżywać peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Maryja w swoim wizerunku po 40 latach znowu zagości we wszystkich parafiach płockiej, mazowieckiej diecezji. A my będziemy mogli przyjść do Niej, pochylić się przed Nią i prosić o potrzebne łaski zapowiadał bp Libera. - Już dziś tu, w Smardzewie, rozpoczynamy nowennę przygotowującą diecezję płocką na przyjęcie jasnogórskiego obrazu. Ten czas łaski zbliża się wielkimi krokami, jest wielkim darem i szansą, ale jednocześnie zadaniem dla każdego z nas.  

Jednocześnie apelował, aby ten czas był pełen zaangażowania, poświęcenia i modlitwy. Aby mógł zaowocować błogosławieństwem dla rodzin, wspólnot parafialnych i całej diecezji. Prosił członków kół różańcowych o modlitwę i zaangażowanie w to nadchodzące dzieło.

- Kto, jeśli nie członkowie kół Żywego Różańca wie najlepiej, że oprócz matki, która nosiła nas pod sercem i wydała na ten świat, mamy jeszcze jedną Matkę - Maryję? Kto, jeśli nie czciciele Różańca, wie najlepiej, że w trudach codziennego życia może zawierzyć siebie i swoje troski Matce Najświętszej, odmawiając różańcową modlitwę? To właśnie wy idziecie drogą zawierzenia Różańcowej Pani - mówił w kazaniu bp Libera do przedstawicielek i przedstawicieli wszystkich kół Żywego Różańca w Kościele płockim.

Uroczystość w Smardzewie zakończyła modlitwa różańcowa. Organizatorami diecezjalnej uroczystości byli Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej oraz duszpasterz kół Żywego Różańca w diecezji i proboszcz w Smardzewie ks. Henryk Dymek.

W czasie pielgrzymki pytaliśmy wiernych, jak przyjęli słowa biskupa, co sądzą o peregrynacji kopii obrazu. Oto niektóre z odpowiedzi:

- Peregrynacja cudownego obrazu rozpoczyna się 20 czerwca w moim mieście Pułtusku, dlatego bardzo cieszę się, że tu jestem. Pamiętam, jak byłem mały i wtedy akurat rodziny odwiedzał obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Pamiętam, jak ludzie przychodzili do domów i modlili się przed tym obrazem, jak u nas w domu czekano na ten wizerunek. To było wielkie przeżycie, wszyscy razem, wspólnie łączyliśmy się w modlitwie. Nie mogę doczekać się tego wydarzenia - mówił Mateusz Żołnierzak.

- Cieszę się, że mogę brać udział w początku nowenny do Matki Bożej. Maryję wielbię i czczę w różnych obrazach, a Różaniec odmawiam od bardzo dawna i jestem wdzięczna, że mogę tu być. Właśnie dziś, kiedy ksiądz biskup uroczyście zapowiedział peregrynację - mówiła Julianna Kłosińska z Płocka.

Wkrótce galerie zdjęć z diecezjalnej pielgrzymki do Smardzewa.

Przeczytaj także:

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
21°C Poniedziałek
rano
30°C Poniedziałek
dzień
32°C Poniedziałek
wieczór
28°C Wtorek
noc
wiecej »