Wprowadzanie w szkołach tej ideologii jest przemocą naruszającą prawo rodziców do wychowania swych dzieci.
Z Zachodu chce się narzucić światu myśl rzekomo „jedynie słuszną”. Przed tą nową dyktaturą instytucji międzynarodowych ostrzegł w wywiadzie dla Radia Watykańskiego uczestniczący w Synodzie kard. Angelo Bagnasco. Przewodniczący włoskiego episkopatu zwrócił uwagę, że Zachód, a zwłaszcza Europa to nie jest już bynajmniej centrum świata i trzeba się z tym liczyć.
„Niestety tak ważne instytucje międzynarodowe, choć reprezentują wszystkie kraje świata, myślą zgodnie z kulturą, antropologią zasadniczo zachodnią, obracającą się ostatnio wokół tzw. teorii gender – stwierdził w rozmowie z Radiem Watykańskim kard. Bagnasco. – W różnych krajach europejskich szerzy się ją w szkołach. W ten sposób instytucje próbują naruszyć święte, naturalne prawo rodziców do dawania swoim dzieciom wizji kultury, antropologii i wartości, w którą wierzą i którą uważają za najlepszą dla siebie samych i swoich dzieci. Tego prawa nie może obalić żadna władza! Zatem te próby wprowadzenia niemal skrycie takiej wizji rodzącej się z ideologii gender pod pretekstem edukacji uczuciowej i seksualnej to poważny błąd. I nie tylko. Jest to autorytarna przemoc wobec rodziców, którzy nie tylko powinni być poinformowani o projektach czy zamiarach władz państwowych i szkolnych, ale też udzielić wyraźnej, jednomyślnej zgody, by te rzeczy były przedstawiane ich dzieciom”.
Kard. Bagnasco przypomniał, że w ubiegłym roku rozpowszechniono we włoskich szkołach materiały do edukacji seksualnej oparte na ideologii gender. Na interwencję episkopatu miały być one wycofane. „Słyszałem jednak, że w pewnych szkołach są one nadal w użyciu” – powiedział przewodniczący episkopatu Włoch, przestrzegając rodziców, by bronili dobra swych dzieci, którym jest właściwa wizja seksualności.
Chodzi o zawieszenie broni w Strefie Gazy i uwolnienie izraelskich zakładników.
W pierwszej grupie 127 zwolnionych miało być ok 50 dysydentów.
Temu służy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, bo jest zachętą do dialogu.