W najnowszym „Gościu” DVD z czterema ostatnimi częściami serialu o św. Teresie, sprawa krakowskiego rzeczoznawcy który rzekomo miał niewłaściwie wyceniać mienie zwracane Kościołowi, a także rozmowa o rozeznaniu powołania.
Kwestia szacunku [Piotr Legutko]
Znany rzeczoznawca majątkowy z Krakowa Krzysztof Bartuś został oskarżony o niewłaściwą wycenę nieruchomości zwracanych Kościołowi. Media, na długo przed orzeczeniem sądu, wydały na niego zaocznie wyrok. Powstał nawet godzinny dokument przygotowany przez TVN, nakręcony według z góry przyjętej tezy. Miesiąc temu sąd oczyścił go całkowicie z zarzutów. Żaden z dziennikarzy mediów oskarżających Bartusia nie pojawił się na sali sądu. Ani „Gazeta Wyborcza”, ani „Rzeczpospolita”, ani TVN – dla których Krzysztof B. przez lata był zwyczajnym przestępcą – nie podały informacji o uwolnieniu go z zarzutów.
Wstąp do nas umrzeć [Marcin Jakimowicz]
„Codziennie od kilkunastu lat dziękuję Bogu za niezasłużony przywilej bycia dominikaninem” – o powołaniu do zakonu opowiada w rozmowie z Marcinem Jakimowiczem o. Krzysztof Pałys OP, duszpasterz powołań. Porusza również problem nurtujący wiele osób, jak rozeznać swoje powołanie. Mówi, że życie osoby konsekrowanej „powinno pociągać, pokazywać, że istnieje odmienny świat, oparty na kompletnie innych zasadach. Reszty dokona Duch Święty”.
Bez łaski Bożej jestem nikim [rozmowa z kard. Luisem Antoniem Tagle]
„To był cud sam w sobie. Wielkie doświadczenie wspólnoty i solidarności, które przerosło nasze, biskupów współodpowiedzialnych za papieską pielgrzymkę, najśmielsze oczekiwania” – mówił w rozmowie z Mariuszem Majewskim kard. Luisem Antonio Tagle, kilka godzin po opuszczeniu Filipin przez papieża Franciszka.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.