Spotkania z legendarnym benedyktynem, modlitwa za Facebooka i Marcin Jakimowicz, który zaczyna lubić stolicę. Agata Puścikowska podsumowuje 2. dzień Targów Wydawców Katolickich.
- Potrzebne są skuteczna strategia i kilka zasad. Moim zdaniem, ogromnie ważna jest... modlitwa. Trzeba Bogu zawierzyć swój pomysł. Potrzebny jest też unikatowy projekt, ewentualnie pomysł podany w nietuzinkowy sposób. Ważny jest też odpowiedni wybór kanałów dystrybucji, bo przecież nie każdy serwis jest odpowiedni dla każdego odbiorcy - tłumaczył.
Według A. Wawrzyczeka, ogromnie istotna jest również wytrwałość. - Nie zawsze wszystkie nasze projekty od razu się udają. Nie należy się jednak poddawać. Trzeba sprawę ponownie omodlić i działać dalej - podpowiadał.
Na temat obecności księży na portalach społecznościowych mówił dominikanin o. Jacek Szymczak, który współtworzy m.in. znany profil na Twitterze - duchownionline. Dominikanin powołał się na słowa kard. Ravasiego: - Komunikowanie osób wierzących musi być oparte o współczesne kryteria. W mediach cyfrowych doceniana jest prostota i precyzyjność przekazu, czego symbolem są krótkie informacje, 140-znakowe tweety.
Dominikanin zażartował, że wie, dlaczego katolicy tak doskonale sobie radzą w przestrzeni wirtualnej, na portalach społecznościowych: - Jesteśmy tak dobrzy w mediach społecznościowych, bo nasza wiara jest wręcz nastawiona na komunikację. Co więcej, Pan Bóg pozostaje z nami w nieustannej komunikacji. Informowanie, komunikowanie to natura naszej wiary.
Podczas spotkania pt. "Efekt Franciszka", które zorganizowało Wydawnictwo "Raj Media", znani publicyści zastanawiali się, na czym polega fenomen papieża z Argentyny. Dyskutowali też, dlaczego wielu wiernych nie do końca rozumie sposób bycia papieża.
Marek Jurek tłumaczył, że papież działa w stylu południowoamerykańskim. Jego zachowanie postronnym, którzy nie zetknęli się z kulturą argentyńską, może się więc czasem wydawać niezrozumiałe. - Papieża tłumaczy też jego doświadczenie duszpasterskie. Argentyna to społeczeństwo osadnicze, wierni nie są zbyt mocno związani z Kościołem. Dlatego praca z nimi wymaga użycia wielu różnych środków - wyjaśniał.
Tomasz Terlikowski wspominał natomiast, że niejednokrotnie skróty myślowe papieża wywołują w mediach zamieszanie.
przeczytaj także:
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
W niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.