Prezydent wzywa do budowania wspólnoty

Do budowania wspólnoty wezwał Polaków prezydent Bronisław Komorowski. Osiągaliśmy sukcesy, gdy łączył nas wspólny cel, na kłótniach w Polsce zawsze korzystali inni, najczęściej nasi wrogowie; niech to będzie przestroga, jakże aktualna w dzisiejszym niespokojnym świecie - podkreślił.

"Wiem, że na co dzień niepokoją nas sygnały, jak wiele nas, Polaków, różni i dzieli. Jednak żyjąc w geograficznym sercu kontynentu, pomiędzy Wschodem i Zachodem, musimy naszą siłę budować właśnie w oparciu o wspólnotę. Wszystkie ważne momenty w naszej najnowszej historii, takie jak obalenie komunizmu poprzez pierwsze wolne wybory, jak wejście do NATO i UE, nie byłyby możliwe bez jedności" - mówił Komorowski w piątkowym orędziu wyemitowanym w TVP.

Prezydent złożył Polakom życzenia z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja, Dnia Flagi, Dnia Polonii i Polaków za Granicą, członkostwa w UE oraz święta ludzi pracy.

Apelował, byśmy tym bardziej przeżyli "te majowe dni i związane z nimi treści razem, we wspólnocie". "Przeżyjmy je nie tylko w ramach oficjalnych uroczystości i wydarzeń, ucieszmy się nimi także zupełnie prywatnie, w gronie przyjaciół, rodziny, znajomych. Bo majówka z Polską może być majówką z najbliższymi" - zachęcał prezydent.

Komorowski podkreślił, że jest ważne, byśmy znaleźli choć chwilę na dumę z osiągnięć ojczyzny. "Ważne, byśmy znaleźli choć chwilę na refleksję o tym, co nas czeka w przyszłości, jakie wyzwania i jakie problemy. Ważne, by towarzyszyły nam choć w najskromniejszej formie barwy narodowe - flaga przed domem czy za naszym oknem, kokarda narodowa przypięta na znak święta, na znak wspólnoty" - powiedział.

Prezydent wskazał, że najważniejsze jest, by towarzyszyła nam w tych majowych dniach wzajemna życzliwość - "obdarowywanie się uśmiechem, ciepłym spojrzeniem, dobrym gestem".

Bronisław Komorowski zaapelował o dumne demonstrowanie polskich barw narodowych. "Proszę o tworzenie wspólnoty radości i dumy nie tylko z historii, ale i ze współczesnych osiągnięć ojczyzny - naszej wspólnej ojczyzny" - dodał.

«« | « | 1 | » | »»
 • Stanisław_Miłosz
  02.05.2015 10:04

  Do budowania wspólnoty wezwał kury prezydent Lis. Osiągaliśmy sukcesy, gdy łączył nas wspólny cel, na kłótniach w kurniku i na podwórku zawsze korzystali inni, najczęściej nasi wrogowie; niech to będzie przestroga, jakże aktualna w dzisiejszym niespokojnym świecie - podkreślił.

  "Wiem, że na co dzień niepokoją nas sygnały, jak wiele nas, lisy i kuraki, różni i dzieli. Jednak żyjąc w geograficznym sercu WSI, pomiędzy Wschodem i Zachodem, musimy naszą siłę budować właśnie w oparciu o wspólnotę. Wszystkie ważne momenty w naszej najnowszej historii, takie jak obalenie lisizmu poprzez pierwsze wolne wybory, jak wejście do Farmy i Spółdzielni, nie byłyby możliwe bez jedności" - mówił lis w piątkowym orędziu wyemitowanym w TVP.

  "Proszę o tworzenie wspólnoty radości i dumy nie tylko z historii, ale i ze współczesnych osiągnięć ojczyzny - naszej wspólnej ojczyzny" - dodał.

   

   

  http://www.fronda.pl/a/rzadzaca-platforma-chce-sprzedawac-srebra-rodowe,50851.html

  Żeby tylko srebra.

   

  26
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  26°C Niedziela
  dzień
  27°C Niedziela
  wieczór
  23°C Poniedziałek
  noc
  19°C Poniedziałek
  rano
  wiecej »