Ok. pół tysiąca osób na spektaklu Ballet Magnificat!

Około pół tysiąca osób oklaskiwało amerykańskich artystów z grupy Ballet Magnificat, którzy wystąpili 8 maja w Bielsku-Białej ze spektaklem ewangelizacyjnym „Face to face”(Twarzą w twarz).

Za pomocą choreografii łączącej nowoczesność i tradycję tancerze ze stanu Missisipi nie tylko przedstawili opowieść o poszukiwaniu sensu życia, ale także zachęcali do zwrócenia się ku Bogu, zaufania i powierzenia Jemu swych problemów.

Występ w na scenie Domu Muzyki w Bielskim Centrum Kultury był częścią europejsko-afrykańskiego tournee zespołu z Jackson. Przedstawienie dla bielskiej publiczności opowiadało o dwóch tancerkach baletowych, które kierują się w swym życiu różnymi systemami wartości. Nie brakowało w nim odwołań do Ewangelii.

Kluczowym momentem widowiska była scena, gdy do serca fałszywie oskarżonej bohaterki przemawia Bóg przez biblijną historię kobiety przyłapanej na cudzołóstwie i przyprowadzonej do Jezusa. Dziewczyna pojmuje, że Bóg wzywa ją do zrozumienia tego, że jej oskarżyciele potrzebują otrzymać przebaczanie od Jezusa. Postanawia podzielić się swą wiarą ze swą antagonistką.

Przed zakończeniem przedstawicielka grupy baletowej zachęciła publiczność do rozmowy i modlitwy z tancerzami po spektaklu. Młodzi ludzie z USA czekali na widzów w holu po zakończonym występie.

Spektakl ewangelizacyjny dał także możliwość zaprezentowania kunsztu artystów, którzy pokazali różne style taneczne: od klasycznego przez jive, po tańce z motywami celtyckimi i żydowskimi.

Ballet Magnificat to amerykańska grupa baletowa z Jackson nad Missisipi istniejący od 1986 roku. Wystawia swoje spektakle na całym świecie – do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów. Zespół daje co roku ponad 200 spektakli - zarówno w całych Stanach Zjednoczonych jak i za granicą - przede wszystkim w Azji i Europie.

W repertuarze Ballet Magnificat! znajdują się poruszające interpretacje m.in. przypowieści o synu marnotrawnym „Prodigal’s Journey”, powieści Corrie ten Boom „Hidden Place” (Bezpieczna kryjówka) opowiadającej historię rodziny holenderskiej ukrywającej Żydów podczas II wojny światowej, historii wyjścia Izraela z Egiptu – „Wybaw nas!” czy najnowszy spektakl „Face to face” (Twarzą w twarz).
Balet amerykański gości w Polsce na zaproszenie Stowarzyszenia „Do Źródła”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
21°C Czwartek
noc
17°C Czwartek
rano
22°C Czwartek
dzień
23°C Czwartek
wieczór
wiecej »