O położenie kresu szerzącej się przemocy oraz o zdecydowane przeciwstawienie się próbom wprowadzania w Kenii antychrześcijańskich ideologii, stojących jednocześnie w opozycji do kultury afrykańskiej, apelują biskupi tego kraju.
Wyrażają zarazem rozczarowanie postawą tamtejszych władz, które nie podjęły wystarczających kroków w celu ukrócenia terroryzmu i przywrócenia bezpieczeństwa. Kenijscy biskupi nawiązują tym samym do krwawego zamachu na kampusie uniwersyteckim w Garissie, gdzie zginęło 148 osób, i do licznych aktów antychrześcijańskiego terroru z ręki islamistów z Al-Shabab. „Władze, które nie są w stanie zapewnić mieszkańcom należytego bezpieczeństwa, tracą swą wiarygodność i prawomocność” – podkreślają biskupi tego afrykańskiego kraju.
Wskazują oni zarazem na takie „grzechy” rządzących, jak rabunkowa gospodarka i powszechna korupcja. Postulując politykę zerowej tolerancji dla skorumpowanych urzędników, wzywają do przeprowadzania „sprawiedliwych i szybkich” procesów, które z szeregów władzy wyrugują ludzi myślących tylko w kategorii prywaty, a nie dobra wspólnego Afrykanów. Biskupi Kenii wyrażają jednocześnie ogromne zaniepokojenie próbami wprowadzania tylnymi drzwiami ideologii gender i homoseksualizmu, które, jak podkreślają są w otwartej opozycji nie tylko do chrześcijaństwa, ale przede wszystkim do kultury afrykańskiej. Przypominają, że konstytucja Kenii nie zezwala na legalizowanie związków osób tej samej płci, i widzą w tym zagrożenie dla prawdziwego małżeństwa.
„Nie możemy pozwolić, by nasz kraj stał się żyzną ziemią dla zachodnich ideologii realizujących swe własne interesy ekonomiczne za cenę naszej przyszłości” – podkreślają biskupi Kenii. Wzywają wiernych do zdecydowanego oporu wobec nowej kolonizacji, godzącej w afrykańskie wartości.
Tak wynika z sondażu SW Research wykonanego na zlecenie "Wprost".
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.