Talenty z KTK dla Kasisi

Pięć szkół z województwa śląskiego, w tym cztery z naszego regionu, włączyło się do projektu pomocy dla sierocińca w Zambii "Ozłacamy Kasisi". Wśród nich jest Gimnazjum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej.

Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa Oxford Primary School w Bielsku-Białej, Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Fundacji Królowej św. Jadwigi w Koszarawie Bystrej, Gimnazjum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku Białej i Przedszkole nr 26 w Tychach - to pięć placówek w województwie śląskim, które zdecydowały się zaangażować w "Ozłacanie Kasisi" - projekt Fundacji Kasisi, założonej przez Szymona Hołownię. Na 16 czerwca - Międzynarodowy Dzień Dziecka Afrykańskiego - zaplanowano finał akcji.

Kasisi to wioska w Zambii, gdzie w Children’s Home - Domu Dziecka od stu lat schronienie, opiekę i możliwości rozwoju znajdują osierocone dzieci. Dom utrzymuje się dzięki darom materialnym ludzi dobrej woli z całego świata. Prowadzą go polskie siostry - Służebniczki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej ze Starej Wsi. Opiekują się 250 dziećmi.

"Ozłacamy Kasisi" to propozycja fundacji dla szkół, uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Akcja obejmowała dwa filary: edukację i pomoc materialną: zbiórkę złotówek, które pozwolą realnie odmienić życie podopiecznych sierocińca.

Żywiołowe wykonanie "We are the world" to jeden z prezentów gimnazjalsitów z Bielska-Białej dla Kasisi   Urszula Rogólska /Foto Gość Żywiołowe wykonanie "We are the world" to jeden z prezentów gimnazjalsitów z Bielska-Białej dla Kasisi
Szkoły, które decydowały się wziąć udział w projekcie, poznawały historie dzieci z Kasisi i realia życia w Afryce, m.in. fakt, że w Afryce duża rodzina jest w stanie przeżyć jeden dzień za niecałe 5 zł! Celem akcji było uświadomienie młodym, jak wielka może być siła solidarności małych gestów, leżąca u podstaw idei crowdfundingu - finansowania społecznościowego, a przede wszystkim doświadczenie, że pomaganie innym może być pasją.

"We are the world"

Swój finał projektu przygotowali także uczniowie Gimnazjum Katolickiego Towarzystwa Katolickiego w ramach szkolnego koncertu talentów. Razem z nimi byli starsi koledzy z Liceum KTK. Najpierw na scenie zaprezentowali swoje różnorakie talenty - nie zabrakło piosenek i muzyki wielu gatunków, śpiewanych w językach angielskim i francuskim, tańca nowoczesnego, baletu, popisów sztuk walki i aktorskich.

Na zakończenie wszyscy młodzi artyści wykonali słynny utwór "We are the world", zaśpiewany po raz pierwszy przez wokalistów amerykańskich w 1985 z myślą o wsparciu głodujących Afrykańczyków.

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
-1°C Poniedziałek
rano
1°C Poniedziałek
dzień
1°C Poniedziałek
wieczór
-4°C Wtorek
noc
wiecej »