Talenty z KTK dla Kasisi

Pięć szkół z województwa śląskiego, w tym cztery z naszego regionu, włączyło się do projektu pomocy dla sierocińca w Zambii "Ozłacamy Kasisi". Wśród nich jest Gimnazjum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej.

Jak mówiła Jadwiga Grudzińska, reżyser widowiska i opiekun szkolnego koła kabaretowo-teatralnego, w pokazie talentów najważniejsze jest to, by przełamać własną nieśmiałość, tremę przed publicznym występem.

Marek Wojtowicz, dyrektor szkół, podkreśla, że uczniowski koncert za każdym razem prezentuje różnorodność pasji uczniów. - Na co dzień nauka jest dla nich bardzo ważna, mocno pracują na bardzo dobrą opinię szkoły. W tym dniu pokazują, że mają też pasje, zainteresowania wykraczające poza szkolne wymagania, a które świadczą o tym, jak bardzo są kreatywni i… chcą się swoimi talentami dzielić.

Bransoletki i tort

Sznurkowe bransoletki bielskich uczniów polecą do Afryki   Urszula Rogólska /Foto Gość Sznurkowe bransoletki bielskich uczniów polecą do Afryki
Wspólne wykonanie "We are the world" to jeden z elementów ich udziału w akcji "Ozłacamy Kasisi". Wszystkim dzieciom z sierocińca wyślą także wykonane przez siebie sznureczkowe bransoletki. Z okazji Dnia Dziecka Afrykańskiego bardzo chcieli wysłać jeszcze jeden prezent - tort z truskawkami w kształcie Afryki z czekoladowym napisem Kasisi. Rzecz niemożliwa, więc przy torcie spotkali się we własnym gronie. Towarzyszyła im skarbonka na monety złotowe, które zasilą konto fundacji.

Do udziału w akcji zachęciła uczniów Anna Ficoń, szkolna anglistka. - W czasie rekolekcji w Korbielowie poznałam Szymona Hołownię. Kiedy słuchasz, jak opowiada o Kasisi, nie sposób nie zaangażować się w pomoc - podkreśla. - Cieszę się, że nasi uczniowie - zawsze bardzo otwarci na wszelkiego rodzaju akcje pomocy i wolontariat - dali się zarazić ideą pomocy dla Kasisi. To na pewno nie ostatnia nasza akcja dla zambijskiego sierocińca.

 

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 1 2
3 4 5 6 7 8 9
16°C Wtorek
wieczór
14°C Środa
noc
11°C Środa
rano
10°C Środa
dzień
wiecej »